НБУ активно працює над приєднанням України до єдиної зони платежів у європейській валюті SEPA. Цьому сприяє статус кандидата на членство в ЄС. Про це йдеться у повідомленні регулятора у фейсбуці.
НБУ активно працює над приєднанням України до SEPA
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Ми вдячні Європейській платіжній раді за готовність підтримати Нацбанк України на шляху до поглибленої інтеграції українського та європейського платіжних ринків і приєднання України до SEPA», — зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан.
Він додав, що Україна продовжить діалог та експертні обговорення, аби спільно визначити критерії процесу приєднання, розробити дорожню карту та покроковий план швидкої інтеграції.
Нові можливості української економіки приєднання до SEPA стане знаковою подією для євроінтеграції України та надасть нові можливості українській економіці.
Що дає приєднання України до SEPA
- спрощенню виходу на ринок ЄС для українського бізнесу;
- зменшенню технічних бар'єрів для виходу українського фінтеху на ринок фінансових послуг ЄС;
- зниженню вартості грошових переказів з/до країн ЄС.
Читайте: НБУ: Україна хоче приєднатися до Єдиної зони платежів до євро
Як працює SEPA
Створений у 2008 році механізм SEPA дозволяє надсилати та отримувати грошові перекази в євро з одного банківського рахунку на інший.
Його можна розглядати як спрощений аналог SWIFT, що діє лише на території Європи. Якщо SWIFT підтримує міжнародні перекази в різних валютах по всьому світу, то SEPA дозволяє переказ грошей тільки в євро в країнах, що входять до зони SEPA.
Нині це 38 держав: 27 країн Євросоюзу та їхні сусіди, включаючи Швейцарію та Велику Британію.
Коментарі - 6
Знаю только один финт ушами: Монобанк заключил договор с Clear Junction что позволяет клиентам Монобанка получать переводы SEPA на свой виртуальный счёт в Великобритании (где зарегистрирована эта фирма) и потом приблизительно через день почти всю сумму уже на евро-карту в Монобанке. Комиссия за операцию которую берёт Clear Junction с суммы перевода частично гасится за счёт кешбека в гривнах который начисляется самим Монобанком. В идеале же SEPA-переводы бесплатны или стоят столько же сколько стоит перевод внутри страны — уже не помню точно откуда взята эта информация, но она косвенно подтверждается моим опытом использования европейских банков.
Но отправлять SEPA переводы с евро-карты Монобанка нельзя.