За повідомленням аналітика компанії Tickmill, тиждень ФРС навряд чи видасться таким самим бурхливим як минулий тиждень ЄЦБ, оскільки потенціал несподіваних рішень на засіданні в середу низький. Шанси «надагресивного» підвищення ставки на 100 б.п. знижуються, оскільки вхідні дані за липень вказують як на зростання передумов для уповільнення загальної інфляції (зниження цін на бензин), так і на менший, ніж очікувалося, руйнівний ефект високої інфляції на споживання (роздрібні продажі +1% у червні). Консенсус прогноз передбачає, що ФРС підвищить ставку на 75 б.п. Рішення ЄЦБ обмежити горизонт прогнозу своїх дій до одного засідання (відхід від так званого forward guidance) означає, що EURUSD буде тепер більш чутливим до релізів, що виходять, і ІСЦ на цьому тижні може викликати високу волатильність.
Незважаючи на корекцію долара, ризик зниження EURUSD до паритету високий
Після консолідації в діапазоні 106.50−107 минулого тижня, індекс долара дрейфує у бік 106 пунктів у понеділок завдяки підвищенню попиту на ризик. Європейські індекси торгуються у плюсі, дохідність американських облігацій зростає на всіх термінах погашення, помірно знижуються в ціні німецькі та британські облігації. Оптимізм на ринках виріс завдяки повідомленню, що Газпром постачатиме газ європейським клієнтам у «відповідному обсязі», що, по-перше, стало сигналом до зниження геополітичних ризиків, а по-друге, дозволило переглянути прогноз уповільнення економіки в ЄС більш оптимістично.
Незважаючи на низький потенціал сюрпризів, той факт, що ФРС має намір підвищувати ставки, превентивно забезпечуватиме підтримку долару в серпні-вересні. Крім того, шанси, що ЄЦБ та Банк Англії переглянуть траєкторію відсоткової ставки у бік меншого числа підвищень вище, ніж у ФРС.
Побоювання рецесії, швидше за все, і надалі стримуватимуть ралі ризикових активів і також надаватимуть підтримку долару. Серед інших потенційних драйверів валютного ринку цього тижня можна виділити такі релізи, як ВВП США за другий квартал (консенсус-прогноз 0,5%). Звіт, швидше за все, вплине на ринок, оскільки навряд чи змінить позицію ФРС, яка готова заплатити високу ціну за те, щоб повернути інфляцію на комфортну траєкторію.
Підвищена реакція EURUSD на звіти PMI у п'ятницю (які виявилися досить песимістичні, особливо з німецької економіки) вказують на зростаючу чутливість Євро до даних, що виходять, оскільки ЄЦБ вирішив виключити forward guidance зі змісту засідань з монетарної політики. Сьогодні вийшов звіт з ділового клімату в Німеччині від агентства IFO, який не виправдав очікувань — основний показник склав 88.6 пунктів при 90.2 прогнозу. У п'ятницю будуть опубліковані дані щодо інфляції в Єврозоні, загальна інфляція, як очікується, прискориться з 8.6% до 8.7%, базова інфляція — з 3.7% до 3.8%.
Очікування ринку з політики ЄЦБ зараз надто яструбині та вихідні дані щодо економіки Єврозони створюють ризик корекції цих очікувань на користь більш поміркованих. Наслідком цього є більший ризик для EURUSD знову протестувати паритет, ніж зміцнитись до 1.04−1.05:
Коментарі