У четвер, 21 липня, правління НБУ збереться для обговорення монетарної політики та ухвалить рішення щодо зміни облікової ставки. Економісти та банкіри гадають, який сюрприз Нацбанк піднесе цього разу.
Під яку ставку ви розмістили б депозит у гривні на рік?
Минулого разу регулятор шокував ринок своїм рішенням. Облікову ставку одномоментно підвищили з 10 до 25%. Це найвищий показник із 2015 року — тоді облікова ставка зростала і до 30%.
Один із аргументів регулятора — слідом за підвищенням облікової ставки банки підвищать дохідність за гривневими депозитами, люди припинять скуповувати валюту і почнуть нести гроші до банків. Причому не на поточні рахунки, а оформляти термінові депозити — на 9, 12 місяців тощо.
Розрахунок Нацбанку не справдився. Декілька невеликих банків дійсно підвищили ставки за вкладами до 18% річних і вище. Однак у великих фінустановах, із депозитними портфелями фізосіб від 2 млрд грн, максимальна дохідність не перевищує 14% річних. І це при тому, що за підсумками червня показник річної інфляції в Україні вже сягнув 21,5%. Адже вкладникам ще доводиться сплачувати податки з одержаних відсотків: 18% - податок на доходи фізосіб плюс 1,5% військового збору.
Не дивно, що банки скаржаться, що переважна більшість клієнтів продовжує тримати гроші на поточних рахунках, звідки вони можуть «випаруватися» будь-якої миті, а не оформляють термінові вклади.
А під яку ставку ви наважилися б зараз відкрити гривневий депозит на 12 місяців? Свої варіанти мона залишати в коментарях під новиною.
Коментарі - 32
Зараз подумав би про грн депо тільки зі ставкою 50%+ нетто і бажано на декілька років (2+). Тому що якщо USD/UAH прилетить до 80−100, то за 2−3 роки з капіталізацією відсотків принаймні є шанс повернути доларовий еквівалент.
Але зважаючи на те що робить уряд, чекати ринкових ставок не доводиться. Я розумію, що грошей нема, але коли навіть НБУ їх підштовхує на розумні дії, а вони впираються, то тут нічого не поробиш. Шкода.
ПС з точки зору патріотизму я придбав ОВДП на 30К грн, але міг би більше. А так, доларовий кеш у всіх його варіаціях (на рахунках в банках, паперовий, USDT і т.д.) мій поточний вибір
1. замість покупки колеса від авто я поклав на депозит, а знявши з прибутком колесо вже не можу купити;
2 замість купити квардратний метр поклав на депозити, а знявши з прибутком його не можу купити
3 замість 1000 буханок хліба поклав на депозити, а знявши таку кількість хлібин не можу купити.
Може не податок на прибуток, а дотації держава повинна давати?
Чомусь кажуть, що паперові гроші і електроні (тобто на рахунках, картках), гривні, мають однакову силу, але коли валюта росте то банки обмежують знаття готівки… причини то 10-те…
дайте мені можливість конвертнути, але ні валюти в них немає… То яка ж це одинакова сила?
Чи кладучи готівковий доллар чи євро в банк, а зняти кажуть неможна чи немає… можемо дати в гривнях по курсу, так курс в них такий цікавий що знявши я собі вже таку кількість не куплю.
То мабуть до 18% класти це як ціленаправлено збирати воду у відро в якому дірка,