Компанія «Київміськбуд» у перший день після відновлення роботи відділів продажів продала у 6−7 разів менше квартир, ніж у середньому продавала до лютого 2022 року. Про це заявив президент КМБ Ігор Кушнір в інтерв'ю ЕП.
У Київміськбуді кажуть, що після відновлення роботи продаж квартир значно впав
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що з продажем квартир
«За перший день п'ять заявок і три продані квартири. Це „ні про що“. У стандартний день (до початку повномасштабної війни Росії проти України — ред) продавали у середньому 20 квартир на день», — сказав Кушнір.
За його словами, переважно квартири продаються у вже збудованих та зданих об'єктах.
Згідно з прогнозом президента КМБ, відновлення продажів для забудовників проходитиме у «млявому темпі, скільки триватиме війна».
Читайте також: Облікова ставка — 25%: як рішення НБУ вплине на ринок нерухомості
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», правління холдингової компанії Київміськбуд ухвалило рішення щодо відновлення роботи окремих департаментів з 1 червня.
Як пояснили в Київміськбуді, головні зусилля будуть зосереджені на завершенні робіт у майже готових комплексах із подальшим введенням їх в експлуатацію та оформленні права власності у вже введених будинках.
Коментарі - 8
Хто підторговує «котлованами» та «переуступками» в цьому вариться той нормально на це реагує мабуть, але ж заморожувати кошти на 2−3 роки позапланово таке собі задоволення.
Бо коли на об'єкті проблеми, затримка або недобуд — вони просто знімають свій банер та оновлюють сайт))
не может быть, во первых у киевгорстроя всегда толпы покупателей, а во вторых цена квадрата в Киеве должна стартовать от 2к$/м.кв.
Чому посипеться ринок
— здорожчання матеріалів як для загальнобудівельних робіт (цегла, пісок, арматура і т.п) так і по внутрішніх роботах, наприклад вартість радіаторів, труб, канашки, запорки в порівнянні із минулим роком зросла в два рази і це ще не кінець, а тут ще облгази із своїми «методами» роботи нагинають забудовників по вартості робіт та матеріалів, змушуючи ост. переплачувати за котли, укладку газових труб, ГРП. Подібна ситуація по електриці та воді. Це позначиться на вартості квадратного метру, який кінцевий споживач і так вважає задертим. Люди не готові вкладати кошти не бачучи стабільності
— виїзд іноземних інвесторів.
— дефіцит будівельних матеріалі.
— кадрові проблеми
— масовий відтік жінок із дітьми, які почали осідати в інших Європейських країнах, і питання лише часу коли до них долучаться чоловіки.
— і саме головне відсутність нових будівництв, а ми знаємо якщо не має нового фундаменту може так трапитися що не буде коштів щоб закінчити старі будови (люди зараз не понесуть кошти якщо у них вони є за віртуальну квартиру)
Якщо держава зараз не долучиться до підтримки забудовників осінню «ляже» ринок.