Після скасування обмежень НБУ курс долара в обмінних пунктах впав з 38,0 до 35,5 гривень. Найближчими тижнями курс буде прямувати до позначки 33,0 гривні за долар — ринкового консенсусу. Про це в коментарі РБК-Україна сказав економіст, фінансовий аналітик Віталій Шапран.
Скільки коштуватиме долар найближчим часом. Прогноз економіста
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Прогноз фінансиста
За його словами, обмеження НБУ носило суто тимчасовий характер для того, щоб захистити населення від спекулятивних сплесків, які були під час війни. Бар'єр у 10% вже приблизно з місяць як втратив свою актуальність.
«Потрібно розуміти, що готівковий ринок це похідна від безготівкового міжбанку. Вихід банків на ринок кардинально змінив ситуацію, бо саме банки можуть міняти свій безготівковий долар та євро на готівкові і наповнювати ними каси. А оскільки готівковий ринок у порівнянні із безготівковим дуже невеликий за обсягами, то присутність банків автоматично збила спекулятивні настрої», — сказав він.
Читайте також:Війна, бюджет та економіка. Що буде з курсом долара цього тижня
Шапран зазначив, що «у перші дні скасування обмежень ми бачили кілька мародерів, які намагались продавати по 38,5, але і конкуренція, і здоровий глузд, і все ж таки фіксований офіційний курс дали про себе знати».
У підсумку карткові курси банків і готівковий зближуються. І тепер вже небанківські обмінні компанії, відчувши зміну тренду, грають на зниження курсу долара та євро до гривні.
Курс валют на 1 червня: готівковий та «чорний» ринки
«На мою особисту експертну думку, якщо не буде негативних новин від наших зарубіжних донорів або з фронтів, то готівковий курс продажу долара найближчими тижнями буде прямувати до позначки 33,0 грн за долар, це приблизно той ринковий консенсус який вже склався у банків по карткових курсах», — зазначив Шапран.
За його словами, те що процес зближення курсів відбувається повільно, — це нормальна ринкова ситуація на яку діє багато факторів.
«Мінфін Валюта «— безкоштовний мобільний додаток, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Коментарі - 43
Из соотношения прибыль/риски то бакс можно и сейчас спокойно закупить (ниже 29, официального курса он уже не упадет а 50-60 весьма верояно что через 6-12 месяцув увидим). Покупка доллара выглядет довольно обоснованной и по 33 и по 35 . Главное чтобы было за что покупать
Так как без войны курс стабильно шел вверх в долгосрочной перспективе.
Но конечно теории заговора это скорее заблуждение, просто ну очень странным кажется это сознательное самоубийство целого сектора экономики нашим регулятором.
Junior Software Engineers у США можуть починати від $90 тисяч на рік до вирахування податків. Senior може отримувати $160 тисяч на рік, тобто $13 тисяч на місяць.
Це просто приклад, і є багато країн куда можно іхати, но богато хто просто любить Україну
Подсказка ~ 20,5% +5 %= 25,5%
Да и вообще, 20,5% идут банкам, а не государству в виде налога. Тут даже наоборот, государство теряет, тк после перевода валюты в гривну, платится налог с меньшей суммы
І тільки не кажіть, що всі з вас «фрілансери», працюючи по факту офісі (чи на удальонці) на ЄПАМ і і все таке))
W33 доволі слушно помітив. Зараз долар є інструментов накопичення. Якщо ті долари знов підуть на ринок, то може бути значний відкат.
Ви ж знаєте прислів'я, що, коли в українців закінчуються гроші, то вони йдуть міняти долари))
На Мінфіні з 4 червня 2022
все ясно
Потеря экспортного сектора губительна до уровня «70 грн за доллар» только если аппетиты импорта этой страны не упали, упал только экспорт. В Украине пропорционально падению экспорта падает и импорт — такие объемы уже не нужны тк те кто работали на этом «уничтоженном» экспорте — не зарабатывают и соотвественно не генерируют потребность в импорте.
Курс национальной валюты зависит от платежного баланса и регуляций. Это если так упростить. И регуляция работает в объеме необходимого использования национальной валюты.
Короче 70 грн это «так прикинуть» если не понимать природы курсообразования полнойстью.