Хоча акції всього технологічного сектору падають з початку 2022 року, для тих компаній, що вийшли на ринок минулого року, це падіння виявилося особливо жорстким, пише CNBC.
Кожна друга технологічна компанія, що провела IPO в 2021, втратила понад половину вартості
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
З 53 компаній, що вийшли на ринок через IPO або прямий лістинг минулого року, 50 торгуються за ціною, нижче початкової. Понад половина з них втратила більш ніж 50%. Деякі з найбільш відомих імен, зокрема торгові майданчики Coinbase та Robinhood, виробник електрокарів Rivian, продавець хмарного ПЗ UiPath та фінтех-фірми Marqeta та Toast впали на понад 60%.
Падіння технологічного сектору
Розпродаж технологічного сектору почався ще минулого року, коли на тлі рекородної інфляції та потенційного підвищення ставок інвестори почали виходити з ризикових активів.
У лютому, після початку російського вторгнення, цей процес прискорився. Після рекордного з 2000-го року підвищення ставки ФРС 4 травня, він сягнув панічного рівня. Технологічно орієнтований індекс Nasdaq закрив 9 травня падінням на 4,3%.
Читайте також: IPO став найменш успішним сегментом європейського фондового ринку в 2021
У таких умовах інтерес інвесторів до IPO близький до нуля. Компанії, які планували вийти на ринок у першій половині 2022-го тепер відмовляються від цього наміру, адже оцінки їх вартості були зроблені в принципово інших умовах, набагато більш сприятливих для сектору технологій. Вихід на біржу сьогодні вимагав би повної переоцінки їхнього бізнесу і залишив би багатьох співробітників та інвесторів з переоціненими акціями, які вони не могли б продати.
Renaissance IPO ETF, який відстежує близько 100 компаній, які вийшли на біржу за останні роки, знизився майже на 60% від свого 52-тижневого максимуму у вересні. У понеділок індекс впав на 9,7%, довівши падіння в травні до 19%.
Рекордний рік для IPO
Минулого року загальний обсяг IPO у світі перевершив попередній рекорд на тлі появи великої кількості «компаній-пустушок» та високих цін розміщення. З початку року IPO провели близько 2,85 тис. компаній та SPAC, загальний обсяг перевищив $600 млрд.
Читайте також: Світовий обсяг IPO впав на 60% у річному вираженні
Лідером став американський виробник електромобілів Rivian Automotive Inc, який провів IPO у Нью-Йорку майже на $12 млрд. У Азії найбільше розміщення провела телекомунікаційна компанія China Telecom Corp. — на 54 млрд юанів ($8,4 млрд), тоді як IPO польського виробника електронних постаматів InPost SA обсягом 2,8 млрд євро стало найбільшим у Європі.
Коментарі