ЄС відмовився від плану зупиняти танкери, які перевозять російську нафту іншим покупцям ЄС. Про це пише Bloomberg.
ЄС відмовився від плану зупиняти танкери, які перевозять російську нафту — Bloomberg
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Що відомо
ЄС, як і раніше, прагне заборонити страхування постачання нафти. Проте заборона використання суден вимагає міжнародної координації, йдеться у документах.
ЄС має намір послабити свій пакет санкцій щодо російської нафти після суперечок на вихідних, хоча він прагне зберегти ключове положення про судноплавство, яке б завадило Москві експортувати її нафту по всьому світу.
Блок відмовиться від запропонованої заборони суднам ЄС на транспортування російської нафти до третіх країн, зберігши при цьому план заборони страхування цих постачань.
Читайте також: ЄС може заборонити страхувати судна, що перевозять російську нафту — WSJ
Виключення пункту з санкційного пакету просувала, серед інших країн, Греція, яка входить до числа найбільших судновласників у світі — нібито через відсутність згоди між країнами Групи семи, розповідають співрозмовники агентства.
У початкові пропозиції ЄС планував заборонити транспортування нафти та палива, які походять із Росії або експортувалися з Росії, у треті країни, у тому числі шляхом переміщення з судна на судно.
Згідно з нинішніми пропозиціями, заборона на страхування суден не стосуватиметься продукції, яке не походять з Росії, навіть якщо вона проходить через РФ транзитом. Норма набуде чинності через три місяці після її офіційного затвердження.
На практиці, пише Bloomberg, це має обмежити продаж нафти з Росії — основні гравці галузі, швидше за все, будуть триматися осторонь нафти з РФ. Натомість існує ризик того, що торгівля передйде в «сіру» зону завдяки активізації дрібних гравців.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що шостий пакет санкцій ЄС, який розробила Європейська комісія, передбачає відмову від закупівель російської сирої нафти протягом 6 місяців та припинення імпорту нафтопродуктів з РФ до кінця 2022 року.
Читайте також: Коли Європа відмовиться від російської нафти і скільки втратить Росія
Як повідомлялося, Угорщині та Словаччині — двом країнам, які сильно залежать від імпорту нафтопродуктів — дадуть 20 місяців, щоб поступово зменшувати російський імпорт.
Коментарі