Національний банк звернувся до Кабміну з ініціативою націоналізувати активи російських банків, які працювали в Україні. Йдеться про 26 млрд гривень. Про це повідомив глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю для «Економічної правди».
НБУ пропонує націоналізувати активи Сбербанку та Промінвестбанку в Україні
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«11 березня Нацбанк направив в Кабінет міністрів листа, в якому запропонував примусово вилучити фінансові активи Сбербанку Росії та Промінвестбанку», — повідомив він.
Це активи у формі коштів, ОВДП та депозитних сертифікатів загальною вартістю близько 26 млрд грн.
Водночас Шевченко підкреслив, що вкладники цих банків безумовно мають отримати виплати в межах гарантованої державою суми (200 тис грн на момент, коли банки виводилися з ринку).
Наразі Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) відшкодовуватиме депозити фізосіб у повному обсязі, а не в межах 200 тис. грн, як було раніше. Таке рішення було ухвалено на воєнний час.
Читайте також: Вкладники Сбербанку в Україні вже отримали 355 мільйонів від Фонду гарантування
Ліквідація російських банків
Після вторгнення РФ в Україну, Нацбанк ухвалив рішення ліквідувати всі банки, які мають російський капітал. Йдеться про «Міжнародний резервний банк» (МР Банк) — це колишня «дочка» Сбербанку в Україні. 100% банку належить ПАТ «Сбєрбанк Росії».
Також ліцензії позбавили Промінвестбанк, який на 99,77% належить Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ». Фонд гарантування вкладів 18 березня почав виплачувати кошти українцям, які тримали гроші у Промінвестбанку.
Варто підкреслити, що Альфа-Банк Україна продовжує свою роботу. НБУ вирішили відсторонити російських акціонерів від керівництва й в регуляторі підкреслили, що після війни вони остаточно втратять свої долі.
Читайте также: Российские «сестры»: 10 международных банковских групп одновременно работают в Украине и РФ
Коментарі - 4
но почему-то постеснялся применить санкции, которые применил
к Сбербанку и Проминвестбанку…
В НБУ решили отстранить четырёх российских акционеров из пяти
от руководства Альфа-банком, а решение вопроса существования
Альфа-банка решили отложить до окончания войны.
Ну, а пока идёт война — всё это время Альфа-банк будет продолжать
вредить украинской банковской системе и дальше.
Мудрое решение — ничего не скажешь…