Вклади фізичних та юридичних осіб у банках станом на 31 березня зросли на 28,1 мільярда гривень в еквіваленті. Про це повідомив заступник голови Національного банку Ярослав Матузка в інтерв'ю FinClub.
Вклади у банках з початку війни зросли на 28 мільярдів
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Загалом обсяг коштів клієнтів зріс: станом на 31 березня маємо плюс 28,1 млрд грн в еквіваленті (за коштами юридичних та фізичних осіб у всіх валютах за фіксованим курсом) порівняно з початком війни — 24 лютого», — сказав Матузка.
За його словами, гривневі вклади населення з початку війни зросли на 18%.
Кошти вкладників переважно акумулюються на гривневих поточних рахунках, термінові та валютні вклади скорочуються.
Читайте також: Чи вистачить банкам грошей для вкладників
При цьому обсяги коштів підприємств скоротилися, оскільки значна частина коштів пішла на виплати зарплат та податків, а велика кількість підприємств припинила роботу, додав Матузка.
Як повідомлялося, депозити фізосіб з початку цього року на початок війни скоротилися на 4,5%, у тому числі в лютому — на 2,7%, до 687,14 млрд грн.
Коментарі - 1
вот тут ключевое наверное.
Не экспертное мнение конечно же, просто догадки/соображения.
1. Люди выезжающие за границу — кладут свои сбережения на карту потому что это наверное лучший способ чтобы пользоваться ими за границей
2. Люди остающиеся в Украине — накапливают на текущих счетах неизрасходованные зарплаты и пенсии, так как тратить сейчас им приходится в общем-то меньше. Некоторые привычные товары просто недоступны. Некоторые товары сознательно не покупаются из-за опасения быстро потратить деньги которые могут в будущем пригодится. Ещё часть людей просто не может тратить деньги или ограничено количество мест где их можно потратить.
3. Закончившиеся депозиты скорей всего выводятся на текущий счёт и лежат там. Это нее влияет в общем-то на сам баланс денег населения в банках, но ведёт к перетоку денег с депозитов на текущие счета.