Інформація про те, що найбільші банки тестують можливість обмеження на зняття грошових коштів із карток і банківських рахунків громадян — є фейком. Про це повідомила Незалежна асоціація банків України (НАБУ) в телеграм-каналі.
НАБУ попереджає: Інформація про обмеження на зняття коштів із карток і банківських рахунків — фейк
Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Обережно Фейк
«У телеграм-каналах поширюється інформація про те, що найбільші банки України разом із урядом тестують можливість обмеження на зняття грошових коштів із карток і банківських рахунків громадян та начебто ця дія проводиться в межах підготовки до відсічі озброєної агресії. Це провокація або ж звичайне шахрайство», — йдеться у повідомленні.
В НАБУ запевнили, обмежень на зняття грошових коштів зі сторони банків — не планується.
«Жодної паніки! Обмежень на зняття грошових коштів зі сторони банків — не планується. Вочевидь, це — провокація або ж звичайне шахрайство. Зберігайте спокій та будьте уважними», — підсумували там.
Крім того, про те, що дана інформація є фейком повідомив і один із співзасновників monobank Олег Гороховський у фейсбуці.
Передісторія
17 лютого в телеграм-каналі почали ширитися повідомлення про те, що найбільші банки України планують обмеження на зняття грошових коштів із карток і банківських рахунків громадян.
Атака на банки України
Раніше «Мінфін» писав, що починаючи з другої половини дня 15 лютого 2022 року спостерігалася потужна DDoS-атака на низку інформаційних ресурсів України.
Зокрема, було зафіксовано перебої в роботі вебсервісів Приватбанку та Ощадбанку. Також атаки зазнали сайти Міністерства оборони та Збройних сил України.
Крім того, один із співзасновників monobank Олег Гороховський на сторінці у фкйсбук написав, що DDoS-атака йшла майже на всі українські банки.
Читайте також: Держспецзв’язку: DDoS-атаку відбито. Роботу Приватбанку та Ощаду повністю відновлено
«DDOS-атака насправді йде на майже всі українські банки з різною результативністю. Приват, Ощад. Пробували Альфа-Банк та А-банк», — написав він.
Також за його словами була атака і на monobank. 15 лютого була потужна DDoS-атака на портал «Дія».
За словами начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка, Служба безпеки України помітила слід іноземних спецслужб. У відомстві припускають, що до цього може бути причетна РФ, триває розслідування.
Читайте також: Найбільша в історії DDoS-атака. В СБУ припускають, що до цього причетна РФ (відео)
Коментарі - 6
Нарид всё равно будет рассказывать как налоговая амнистия крадёт его гробовые и что переводы с карты на карту будут облагаться подоходным налогом.
Перекази з карти на карту — згідно законодавства, це і так оподатковується.
Це залежить від того чи це фізособи, чи ФОПи, і хто сплачує, а хто отримує.
Якщо фізособа пластить на карту-ключ ФОПу, то ФОП сплачує податки (в основному єдиний податок, тому як більшість ФОПів на упрощонці).
Якщо ФОП платить дохід фізособі - то ФОП являється податковим агентом, і повинен стягнути податки і заплатити за фізособу, та відзвітуватися перед податковою.
І самий складний випадок — фізособа продає щось фізособі. Ось тут і порушується закон.
Продав якесь своє старе барахло — задекларуй отриманий дохід, і заплати податки. Інша річ що цей закон люди не знають, і відповідно не дотримуються. Але, це до пори до часу. Податкова може порахувати надходження на карту за останні три роки, і донарахувати податки. І так і буде в подальшому. Перші під роздачу попадуть ті в кого по картах великий оборот пройшов…
Я в курсе, я даже могу прочитать мини-лекцию на эту тему. Но ты послушай местных бонвов — они тебе расскажут как Гетьманцев залазит в заначки пенсионеров.
Перекази з карти на карту — згідно законодавства, це і так оподатковується.
Нет. Облагаются налогом доходы, а не переводы. А далеко не каждый перевод с карты на карту это оплата покупки или услуг. Всё что не доход — не облагается налогом. О том чем же является конкретный перевод — знают только отправитель и получатель. Но не банк. Потому банк не может даже теоретически выступать налоговым агентом при таких операцих.
Ну и даже в ситуации когда перевод это действительно оплата покупки — согласно налогового законодательства налог должен расчитать и перечислить получатель дохода, так как при расчётах физлиц между собой ни покупатель, ни его банк, ни банк продавца не являются налоговыми агентами и не имеют ни права, ни обязанности расчитывать и перечислять налог.