НБУ планує підвищити норми обов’язкового резервування для коштів, залучених банками. Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко під час брифінгу, присвяченого перегляду облікової ставки.
Нацбанк зв’яже зайві гроші банків
Подробиці
«У лютому НБУ підвищить на 2 в. п. норматив обов’язкових резервів за поточними рахунками у гривні, а також за коштами в інвалюті», — уточнив Кирило Шевченко, зазначивши, що це потрібно для посилення процентного каналу монетарної трансмісії шляхом управління структурним профіцитом ліквідності в банківській системі.
«Це дасть змогу стимулювати більш строкові залучення за одночасного збереження ролі обов’язкових резервів у де доларизації», — додав голова НБУ.
Крім того, у березні буде розглянуто питання щодо запровадження інших заходів з регулювання структурного профіциту ліквідності банківської системи.
За даними НБУ, наразі нормативи обов’язкового резервування за інвалютою строковою і до запитання становлять 10%, за гривнею — 0.
Після підвищення буде:
- 12% — за інвалютою строковою та до запитання;
- 2% — за гривнею до запитання;
- 0% — залишиться за строковою гривнею.
Обов’язкові резерви банки мають зберігати на гривневих коррахунках в НБУ.
Контекст
На думку експертів нинішня девальвація гривні багато у чому обумовлена надлишковою ліквідністю банківського сектора, що підвищилася на початку поточного року.
У якості одного із заходів для стабілізації ситуації «Мінфін» пропонував підвищити норми обов’язкового резервування.
Коментарі - 1