Поліси ОСЦПВ після глобальної кібератаки вже відображаються у порталі «Дія». Сервіс постраждав від атаки хакерів. Про це передає Інтерфакс-Україна, із посиланням на міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
Поліси ОСЦПВ вже відображаються на порталі «Дія»: сервіс постраждав від кібератаки
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Учора запрацювала «автоцивілка», що вже відображається в «Дії». Це окремий продукт, але потрібен був додатковий час його власникам, щоб відновити. І сьогодні «автоцивілка» активно відображається в «Дії», — повідомив у телепрограмі «Сніданок з 1+1» Федоров.
Одночасно він зазначив, що це була не проста, а комбінована кібератака. Більшість сайтів, які були відключені спеціально для того, щоб не постраждали, протягом перших чотирьох днів відновлено.
«Персональні дані не постраждали, портал „Дія“ працює стабільно… І можу сказати, що витоку інформації не було, оскільки атакували сайти, а не державні реєстри, які мають свій захист», — додав міністр.
Читайте також: Кібератака на держоргани: є висока ймовірність, що були знищені дані
Втім, скористатися послугами на порталі «Дія» неможливо. Вхід у особистий кабінет або реєстрація недоступні. Як пояснили у службі підтримки сервісу, портал ще не відновився після атаки хакерів. Точну дату поновлення роботи наразі не знають.
Раніше «Мінфін» повідомляв про те, що сервіс продажу електронних страхових полісів ОСАЦВ призупинив роботу через хакерську атаку.
Пізніше у Держспецзв'язку зазначили, що під час кібератаки на МТСБУ (моторно транспортне страхове бюро) реєстр із персональними даними не був пошкоджений.
Найпотужніша кібератака в історії України
Вночі на 14 січня хакери зламали кілька урядових сайтів, зокрема Міністерства освіти, Міністерства закордонних справ, порталу «Дія» тощо, та оприлюднили своє повідомлення трьома мовами — українською, російською та польською.
У Службі безпеки та Міністерстві цифрової трансформації відразу сказали, що витоку даних не відбулося.
16 січня Міністерство цифрової трансформації заявило, що за кібератакою на Україну стоїть Росія, а її метою є залякування громадян нашої держави і дестабілізація ситуації всередині країни. У Росії стверджують, що вона не причетна до кібератак на українські сайти.
Читайте також: Як хакери використовують проти нас наш мозок і як цьому завадити
У Раді нацбезпеки і оборони вважають, що глобальну хакерську атаку на сайти Кабміну та на портал «Дія» вчинила група UNC1151, пов’язана з розвідкою Білорусі — країни, що тісно співпрацює з РФ.
Центр розвідки загроз Microsoft виявив шкідливе програмне забезпечення, яке використовувалося при хакерській атаці на урядові мережі України. ПЗ втрутилося в роботу жорстких дисків заражених пристроїв.
Це була найпотужніша кібератака в історії України.
Коментарі - 7
откровенная ложь — портал Дия не работает уже шесть дней.
Пхахахах, работает стабильно, но не работает.
Ещё одна ложь — если реестры ОСЦПВ был неповреждён то почему перестал рабоать как поиск, так и все связанные с ним сервисы? Ведь восстановить сайт это дело на полчаса.