За рік в країні суттєво зросли ціни на продукти харчування, у тому числі — на соціально значущі: найбільше подорожчали яйця — на понад 54%, олія — на 35% та цукор — на 34%. Про це йдеться у дослідженні сервісу доставки продуктів Zakaz.ua.
За рік ціни злетіли. Найбільше здорожчали яйця, олія та цукор (інфографіка)
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як змінилися ціни на соціальні продукти
За рік в країні суттєво зросли ціни на продукти харчування, у тому числі — на соціально значущі: найбільше подорожчали яйця — на понад 54%, олія — на 35% та цукор — на 34%.
Читайте також: Інфляція в Україні. В Нацбанку розповіли, що відбувається з цінами
Хліб та батон піднялися в ціні на 24%. У грудні 2020 року хліб «Український» коштував 24 грн за буханець. Станом на 10 грудня 2021 року його вартість зросла до 30 грн. Вартість батону піднялася з 17 до 22 грн. за одиницю.
Ціни на молочні продукти також зросли: молоко на 4%, а вершкове масло на 14%. Пакет молока об'ємом 900 мл та жирністю 2,6% на поличках у супермаркетах можемо побачити з середнім цінником 24 грн.
Подорожчання спіткало й м’ясні продукти. Ціни на яловичину і свинину, якщо порівняти з груднем попереднього року, зросли на 18% та 8% відповідно. За рік ціна на куряче філе зросла на 22%, а ціна цілої тушки — на 20%.
Як змінилися ціни на крупи
Подорожчання демонструють і бакалійні товари. Найбільше подорожчала гречка. Якщо в грудні минулого року крупа гречана в середньому коштувала 30 грн за кілограм, то наразі її ціна становить близько 45 грн (зросла з початку року на 50%).
Читайте також: Інфляція у листопаді уповільнилась до 10,3% у річному вимірі
Борошно подорожчало на 26%, тому не дивно, що злетіла ціна на хліб та батон. Рис та макаронні вироби змінилися в ціні несуттєво, вартість зросла на 2% та 4% відповідно.
Як змінилися ціни на овочі
Щодо овочевого кошика, ціни також зросли майже на всі позиції. Найбільше подорожчали овочі, що входять до складу борщового набору: цибуля, буряк та капуста.
Ціна на ріпчасту підскочила майже вдвічі й становить понад 10 грн. Буряк та білокачанна капуста подорожчали на 69%. Вартість обох у середньому — 16,9 грн за кілограм.
Часник також не відстає за динамікою: ціна піднялася на 68%. Найменше змінилася ціна на помідори. Вартість томатів підвищилась на 4%, порівнюючи з минулорічним періодом.
Піднімають настрій лишень ціни на картоплю та перець. Перець подешевшав на 30% й сьогодні коштує в середньому 70 грн за кілограм, тоді як в минулому році, у грудні, ціна на овоч коливалась в межах 100 грн.
Вартість картоплі знизилась на 15% та складає приблизно 7 грн. за кілограм.
Ціни на фрукти
На відміну від цін на інші категорії продуктів, вартість фруктів навпаки має позитивну динаміку. Впала ціна на яблука, лимони та банани. Найбільше подешевшали яблука — на 30%. У грудні 2020 вартість популярного сорту «Симиренко» досягала майже 20 грн, тоді як зараз придбати 1 кілограм соковитих фруктів у столичних супермаркетах можна за 14 грн.
Передісторія
НБУ 9 грудня підвищив облікову ставку з 8,5% до 9% річних й дав прогноз щодо інфляції. Нацбанк прогнозує її зниження наприкінці цього року до 10% (раніше очікували 9,6%) та до 5% — впродовж 2022 року.
Читайте також: НБУ підвищив облікову ставку до 9%
Нагадаємо, що у вересні інфляція прискорилася до 11% (у серпні — 10,2%).
Коментарі - 23
И, вместо того чтобы продать в Киеве по 55, повез его в Польшу и продал по 35.
Осталось понять смысл его действий.
А все остальные от балды.
Если в качестве базы взять 10000 грн., то Ваши 10% это 1000 грн.
Вот посмотрите увеличился ли Ваш чек на 1000 грн. (в расчете на 1 чел.).
Поэтому, все личные наблюдения не объективны.
Исключение, если кто-то специально мониторит этот процесс.
В Украине такой субъект только один, — Держстат.
Все остальные много говорят, но ничего не делают по этому поводу.