Разом із Національним банком Таскомбанк продовжує розповідати про тонкощі безготівкових розрахунків. Давайте разом розбиратися, яку платіжну картку обрати для себе та своєї сім'ї.
Яку платіжну картку обрати?
Платіжні картки бувають дебетні та кредитні.
Дебетні призначені для розрахунків власними коштами. Розраховуватися такою карткою можна тільки у межах тієї суми, яка є на рахунку або наданого овердрафту.
З використанням дебетної картки можна:
-
знімати з рахунку готівку;
-
отримувати та робити перекази;
-
платити за товари та послуги;
-
зберігати кошти на рахунку.
За дебетними картками також можна отримати послуги з нарахувань відсотків на залишок коштів на рахунку, а також кешбек. Таскомбанк, зокрема, за пенсійними та соціальними картками пропонує 2% кешбек за розрахунки в аптеках та 0,5% за розрахунки в інших категоріях, а зберігаючи кошти на картці, додатково 2,5% на залишок коштів на рахунку. За пакетом послуг Платинум на дебетній картці Obsidian Card пропонуємо 4% на залишок коштів на рахунку.
Важливо! Окремий вид карток — дебетові картки із овердрафтом. Овердрафт — це можливість заходити «в мінус» по своїй зарплатній картці у межах встановленого банком ліміту. У такому разі після того, як власні кошти повністю витрачені, можна розрахуватись коштами у межах установленого овердрафту. За використання овердрафту банк нараховує відсотки, аналогічно як по кредиту. Коли буде нарахована чергова заробітна плата, банк насамперед списує кошти для погашення овердрафту. Овердрафт — це окремий банківський продукт, від якого можна відмовитись, якщо не хочеш ним користуватись.
Кредитні картки дозволяють здійснювати розрахунки коштами, які банк надає у кредит у межах кредитної лінії. Багато банків також пропонують пільгові періоди, коли відсоткова ставка за користування кредитними коштами мінімальна. У будь-якому разі важливо вчасно погашати заборгованість!
У Таскомбанку можна обрати кредитну картку виходячи з ваших потреб та вподобань:
-
Просто картка — призначена для користування кредитними коштами, якщо є необхідність здійснювати переказ кредитних коштів з картки на картку та знімати готівку в межах кредитного ліміту. Комісія за цими операціями відсутня. Тут немає кешбеку та пільгового періоду, сплата відсотків нараховується лише за кількість днів, якими клієнт користується кредитом.
-
Велика п’ятірка — картка для щоденних покупок. Пільговий період становить до 62 днів, тобто можна користуватися кредитними коштами не сплачуючи відсотків у цей період. Максимальний кешбек за розрахунки кредитними коштами становить 2%.
-
Pudra Card — жіноча картка з підвищеним кешбеком на категорії стиль (одяг, взуття) та краса (салони краси, масаж, аптеки). Також має пільговий період до 62 днів.
-
Marsala Card з пакету Платинум передбачає максимальний кешбек 5%, спеціальні умови для подорожуючих та пільговий період до 62 днів.
До речі, в Україні картки персоналізовані. Це означає, що у кожної картки є держатель, навіть якщо на ній не вказано твоє ім'я. Передавати свою картку іншій людині заборонено.
Для членів родини, зокрема для дітей від 6 років, можна випустити додаткові картки на їхнє ім'я. Ці картки прив’язані до поточного рахунку власника. Додатковими картками можна розраховуватись у межах суми на рахунку або встановлених лімітів.
Коментарі