Загальний обсяг IPO у світі цього року перевершив попередній рекорд на тлі появи великої кількості «компаній-пустушок» та високих цін розміщення. З початку року IPO провели близько 2,85 тис. компаній та SPAC, загальний обсяг перевищив $600 млрд. Про це пише investing із посиланням на Bloomberg.
Обсяг IPO у світі у 2021 році перевершив попередній рекорд
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як повідомляє Bloomberg, рекорд був побитий як за кількістю угод, так і обсягом отриманих коштів. Попередні рекорди було встановлено у 2007 році.
Лідери IPO
Лідером став американський виробник електромобілів Rivian Automotive Inc, який цього місяця провів IPO у Нью-Йорку майже на $12 млрд.
У Азії найбільше розміщення провела телекомунікаційна компанія China Telecom Corp. — на 54 млрд юанів ($8,4 млрд), тоді як IPO польського виробника електронних постаматів InPost SA обсягом 2,8 млрд євро стало найбільшим у Європі.
Читайте також: Alibaba, Facebook, Uber: скільки заробили інвестори на найбільших IPO
Ці компанії зуміли отримати вигоду з рекордно високих цін на акції на тлі активності інвесторів, що зберігається, у зв'язку з підтримкою центробанків.
Відновлення світової економіки разом із стимулюючими заходами сприяли зростанню прибутку підприємств.
Тим часом, пильна увага регуляторів до ринку IPO призвела до деякого послаблення активності угод зі SPAC.
Посилення контролю китайської влади за технологічними компаніями минулого літа викликало хвилю потрясінь на світових ринках, призупинивши ряд розміщень китайських компаній у США.
Активність роздрібних інвесторів та інтерес до низки секторів дозволили деяким компаніям суттєво збільшити капіталізацію в результаті IPO. Так, акції Rivian за перші кілька сесій подорожчали більш ніж удвічі, ринкова вартість компанії ненадовго перевищила показник для німецького автовиробника Volkswagen AG, тоді як вартість паперів південнокорейської SK Bioscience Co. у ході дебютних торгів підскочила на 160%.
Читайте також: SPAC-бум закінчився: 58% «компаній-пустушок» торгується нижче за ціну IPO
Ціна акцій компаній у США знаходиться поблизу найвищих рівнів з моменту «бульбашки» доткомів у 2000 році.
У той же час, деякі IPO виявилися дуже невдалими. Так, папери материнської компанії індійського провайдера цифрових платежів Paytm впали на 27% під час дебютних торгів, акції британського стартапу у сфері доставки їжі Deliveroo Plc — на 26%, американського страховика Oscar Health Inc. — на 11%.
Коментарі - 1