З 14 жовтня звертатися з питань стягнення боргу до позичальника може тільки кредитор або колекторська компанія, яка включена до спеціального реєстру НБУ. Про це пише Опендатабот.
В Україні колектори почали працювати по-новому
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Офіційні колектори
Наразi до спеціального реєстру НБУ включені 33 компанії. Станом на 12 жовтня Національний банк отримав заявки щодо включення до реєстру від 74 компаній.
Двом заявникам було відмовлено. На компанії, включені до реєстру Нацбанку, в цьому році вже отримано 160 скарг від громадян.
Нові правила
У березні Верховна Рада ухвалила закон № 1349, який встановив правила поведінки колекторських компаній. Згідно з документом, кожен колектор повинен був до 14 жовтня зареєструватися в Реєстрі колекторських компаній Нацбанку України. Після цієї дати компанії, не включені до реєстру або виключені з нього, опинилися поза законом.
Читайте також: Що робити, якщо дзвонять колектори і загрожують прийти додому
Відповідно до нового закону, колектори отримали чіткий регламент щодо етичної роботи. Зокрема їм заборонено:
- використовувати погрози та шантаж,
- вчиняти психологічний та фізичний тиск,
- повідомляти третіх осіб про наявність заборгованості,
- шкодити репутації позичальника,
- зустрічатися з ним без повідомлення та погодження цієї зустрічі, взаємодіяти більше двох разів на добу i т.п.
За порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог щодо етичної поведінки, колекторів чекають рiзнi санкції — від письмового застереження або штрафу до виключення з реєстру колекторських компаній.
Читайте також: Нацбанк нагадує колекторам про вимоги нового закону і дедлайни
Коментарі - 17
Напомню: я вынужден работать неофициально (не из-за их угроз, что «с плохой кредитной историей на работу не возьмут», а по причине состояния здоровья) и за минималку. А на неё особо не разгонишься. Как не было у меня доходов — не трогали, а как появились и я начал им выплачивать по 666 грн в месяц — так быстро через частного пристава заблокировали мои банковские счета, не только у них, но и в монобанк и в спортбанк. Короче говоря — они, приматы из ПриматБанка, слуги Дьявола.
По закону, когда бы в моём случае ни был выплачен долг, я имею право прекратить дальнейшие платежи (чтобы проценты не выплачивать) и требовать, чтобы приставы сняли арест с остальных счетов, кроме счетов у приматов. Но и приматы тоже могут взять да украсть со счёта в другом банке (если деньги на счету будут, и счёт не будет арестован) через «исполнительную надпись» нотариуса те проценты, на которые они уже и сейчас не имеют никаких прав. И по закону этих бандитов не накажешь… Иными словами, деньги в банках хранить никак нельзя. Пришли деньги, особенно если их мало — трать их на коммунальные, на продукты и так далее. Или эти сатанинские бандиты их украдут, или их съест инфляция. Выход такой: работаешь? Попроси работодателя оплачивать твои коммунальные услуги (такие-то суммы на такие-то реквизиты, суммы согласно расчётам сколько планируешь потребить, ну, и возможно необходимый продуктовый набор), включив эти расходы в операционные расходы работодателя, найдя предлог уменьшить зарплату на эту сумму. А на проезд — выдавать наличкой