Універсал Банк, на базі якого працює віртуальний monobank, знаходиться в процесі збільшення статутного капіталу на 1 млрд грн. Про це «Мінфіну» повідомив сам бізнесмен Сергій Тігіпко, власник фінустанови.
Тігіпко вливає в капітал Універсал Банку мільярд, аби не гальмувати monobank
Потрібна була капіталізація
«Знаходимося в процесі реєстрації емісії на 1 мільярд», — так банкір відповів на твердження «Мінфіну» про те, що Універсал Банк майже «уперся» в норматив адекватності капіталу. У свою чергу голова Універсал Банку Ірина Старомінська уточнила, що процес збільшення капіталу знаходиться на завершальній стадії.
За даними НБУ, на 1 вересня поточного року значення нормативу адекватності основного капіталу Н3 у Універсал Банку було всього 8,16% при мінімально допустимому значенні в 7%.
Причини: швидке зростання плюс нова регуляція
Ще на початок поточного року Н3 Універсалу становив більш-менш комфортні 10,42%. Однак швидкі темпи споживчого кредитування з боку monobank в 1 півріччі, а також регуляція, відповідно до якої з 1 липня такі кредити враховуються при розрахунку нормативів з коефіцієнтом 1,25, «з'їли» запас міцності. У липні monobank помітно зменшив темпи кредитування. На ринку споживчого кредитування осінь вважається «високим сезоном», який забезпечує банкам значну частину річних продажів.
Підсумки стрес-тестування
Нещодавно НБУ завершив стрес-тестування банків і оприлюднив загальні результати. В цілому за результатами стрес-тесту 20 банків з 30 учасників діагностики повинні реструктуризувати баланси або збільшити капітал для нарощування запасу міцності і зниження уразливості до ризиків
Коментарі - 19
Брать кредиты — это зачастую единственный способ сохранять развитие бизнеса. Здесь же речь даже не о кредите, а об увеличении капитала банка — тоесть кто-то (Тигипко или кто-то ещё) отдаст банку свои деньги навсегда, а в замен будет получать дивиденты.
основанного на долге, приходит биткоин, обеспеченный энергией.
Что за бред ты пишешь? Бизнес зарабатывает, но чтобы развиваться ему очень часто нужно больше денег чем он заработал. И он берёт в долг, потом получив дрход возвращает долг. И так бизнес работает тысячелетиями.
И тут приходит криптофанат и начинает учить бизнес что брать в долг это плохо. Пойди расскажи об этом тем кто торгует криптой с плечом.
https://dic.academic.ru/dic.nsf/dic_fwords/10464/%D0%94%D0%98%D0%92%D0%98%D0%94%D0%95%D0%9D%D0%A2
Угу, очень вовремя. Сейчас как раз новые тарифы по коммуналочке подвезут.