У вівторок, 7 вересня, американський фондовий індекс S&P 500 впав на 0,34%, закривши торги дня на позначці 4520 пунктів. Серед найбільших компаній США лідерами зростання стали акції компанії Netflix, які виросли на 2,7%, та акції компанії Tesla, що додали 2,6%.
Як на Уолл-Стріт реагують на ймовірні зміни споживчих настроїв
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Водночас найгіршу динаміку показали акції Comcast Corporation, що знизилися на 2,3%, й акції компанії Coca-Cola, які втратили за підсумками дня 1,8%.
Реакція на звіт про зайнятість
На поведінку інвесторів на Уолл-Стріт, продовжує впливати місячний звіт про зайнятість у США за серпень, за даними якого, минулого місяця американська економіка змогла додати лише 235 тисяч робочих місць, замість очікуваних 750 тисяч.
Читайте також: SPAC-бум закончился: 58% «компаний-пустышек» торгуется ниже цены IPO
Реакція ринку на даний звіт залишається суперечливою. З одного боку, слабкі дані по ринку праці сприймаються як привід для того щоб ФРС був більш стриманий у питанні скорочення своїх стимулів. Але з іншого боку, багато хто вважає, що ринок недооцінив штам «Дельта» та його негативний вплив на економіку, особливо вплив на сферу послуг.
Goldman Sachs знизив прогноз зростання економіки
Знаковим стало те, що один з провідних банків США Goldman Sachs, знизив свій прогноз по зростанню економіки США на четвертий квартал з 6,5%, до 5,5% у річному численні. У банку вважають, що майбутнє скорочення програм підтримки економіки, і в тому числі завершення виплати підвищеного розміру допомоги, негативно позначиться на споживчому настрої американців й вони будуть відмовлятися від завищеного рівня споживання та повернуть його до звичайного рівня.
Якщо стимули згортатимуть
У той же час, багато експертів на Уолл-Стріт вважають, що завершення дії пакета допомоги уряду змусить багатьох американців вийти на роботу, що забезпечить сильний ринок праці у найближчі місяці й ФРС почне згортати свої стимули.
Читайте також: Відомий блогер розповів, як вибирає компанії для інвестування за допомогою дартсу
На Уолл-Стріт намагаються оцінити майбутні перспективи компаній, ринків та економіки. І після зростання ринку й абсолютно позитивних очікувань інвесторів, тепер з'явилися й негативні оцінки та очікування. З огляду на це, ринок США може йти як вверх, так й у униз.
Найгірший варіант розвитку подій
Найгірший варіант — коли завершення виплати допомоги призведе до сильного росту зайнятості, але це не призведе до зростання споживання, а навпаки американці скоротять його до звичайного рівня. При цьому рівень інфляції залишиться високим, а ФРС при цьому змушений буде згортати свою м'яку монетарну політику. У цьому випадку у ринку вже не буде приводів для зростання.
Коментарі