У 2020−2021 роках в центрі уваги знаходяться інноваційні технологічні рішення, що збільшує обсяги вкладень в цифрові стартап-проекти.
Які компанії зможуть виграти на сучасних трендах в охороні здоров'я
Такі компанії змогли залучити $14,7 мільярда інвестицій за першу половину поточного року, повідомляє LBLV. У списку п'яти категорій, які отримали найбільше фінансування, знаходяться технології ШІ, інтернет речей, телевізійна медицина, VR, а також аналітика і big data.
Штучний інтелект
У цей сегмент входять технології ШІ, що використовуються для підтримки процесу прийняття медичних рішень. Для них використовується різне ПО і комп'ютерні системи. Серед працюючих в цій галузі компаній, які заслуговують на увагу інвесторів, можна назвати Alphabet і IBM.
Телевізійна медицина і інтернет речей
Коронавірусна пандемія привела до активного поширення програм, що використовують системи віддаленого моніторингу та телемедицини, щоб уникнути додаткових витрат і небезпек, які зазвичай пов'язують з розміщенням людей у звичайних медичних установах. Як варіанти для вкладень в цій галузі варто розглянути компанії Teladoc і GigCapital2.
Аналітика та big data
У цій сфері особливий інтерес представляють системи обміну інформацією між працівниками і хворими. Крім того, з їх допомогою проводиться контроль і аналіз медичної інформації. Серед таких компаній першочергової уваги заслуговують Cerner і Health Catalyst.
Технології VR
У медицині їх застосовують, щоб діагностувати хірургічні втручання, навчати медперсонал, а також допомагати у проведенні розумової і фізичної реабілітації. У цій області активно працює компанія Google.
Тривимірний друк
У сфері охорони здоров'я такі технології застосовуються для створення штучних аналогів людських органів, а також допомоги в проведенні ряду інших хірургічних процедур. У число компаній, що досягли успіху в цій сфері, входять Stratasys і 3D Systems.
Портативні пристрої для контролю здоров'я
Зараз в медзакладах приділяється все більше уваги невеликим гаджетам, що дозволяє медикам безперервно стежити за різними життєвими показниками. Їх розробкою і розповсюдженням сьогодні займаються багато компаній, в тому числі Apple, Amazon, Peloton, Alphabet і Garmin.
Катерина Матвєєва, фінансовий аналітик LBLV