Середа на валютному ринку продовжить тенденції цього тижня і знову пройде активно. НБУ явно «не подобається» значне просідання курсу. І він вживає заходів.
Прогноз курсу долара і євро на середу: чому можливий розворот ринку в бік зростання котирувань
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Після активної скупки долара Нацбанком в понеділок (купив не менше $ 105−110 млн) і вже досить акуратної інтервенції у вівторок (купівля стандартних $ 5 млн) — сьогодні ключовим моментом для курсоутворення буде подальша поведінка регулятора.
Поки він всіляко намагається створити таку ситуацію на міжбанку, щоб продавці і спекулянти могли зіграти «на підвищення». Але це вдається йому зі змінним успіхом. Основна причина — низький реальний попит на валюту з боку покупців в період основних бюджетних розрахунків. Гривня в дефіциті і цим все сказано.
Тому поведінка НБУ, як «універсального покупця» і його цінники залишаються головними орієнтирами по курсу на торгах для всіх клієнтів та банків. Ми зберігаємо свій прогноз в частині продовження спроб в найближчі дні частиною великих продавців (експортерів і держкорпорацій) за допомогою Нацбанку повернути котирування до рівнів близько 26,90 — 27 гривень з метою «полегшення» ними проходження бюджетного періоду.
Тим більше, що аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП вчора пройшов слабо (продали паперів всього на 788 млн гривень), нерезиденти на вторинному ринку також малоактивні, а експортери хоча і потребують гривні, але не готові вже дуже сильно поступатися за курсом. Тому «намагання» Нацбанку в частині протидії падінню курсу — знайдуть вдячний відгук з їхнього боку, а також їм допоможуть і спекулянти.
За нашим прогнозом обсяг операцій на міжбанку 18 серпня буде в межах до $ 125−165 млн при укладанні до 650 угод.
Курси міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» в середу будуть в межах: долар — коридор 26,60 — 26,85 грн, євро — коридор 31,10 — 31,40 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,50 — 26,85 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15 коп, а в касах банків 20 — 25 коп.
Євро: в банках коридор від 31,00 до 31,60 грн за спреді від 20 до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах більш вузького коридору 31,15 — 31,50 грн при спреді близько 20 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,40 — 26,70 грн і продаж 26,77 — 26,85 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70- 26,73 грн та продаж 26,77 — 26,85 грн.
Коментарі - 23
С утра как всегда Гривневый дефицит давит, на 26,62 есть сопротивление, только скорее не рынка, а НБУ. Пока сейчас эта история повторяется каждый день, ключевое только одно — как и сколько НБУ откупает.
Аукцион провал, МинФин не спешит брать дорого, соответственно нет денег на многие оплаты Казначейством, плюс сегодня отдают под 3 млрд.грн. Нерезы на выход, Гос-во не готово дорого платить, еще и укрепляет при этом курс. Не нравится — на выход, такой пока лозунг.
Пока качаемся в коридоре 26,60−26,70. НБУ пока четко дает сильное сопротивление, чтобы курс не пошел ниже 26,60. Нужно собирать в Бюджет деньги и многие оплаты к курсу валют привязаны.
В историю заказа для экспортеров курс 27,00 и т. д. мало верю, или для того чтобы слить подачку от МВФ на 2,7 млрд.дол., большая часть уйдет в резервы, а зачем НБУ покупать дороже?
Евро трусит на 1,1725. Нефть ниже 70 дол. От Дельты трусит немного Китай, США и т. д.
Доллар 26,65 +/- 5 коп
Евро 31,20 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/173017/
имхо так и было задумано. зачем в августе дорогие заимствования?
ну и гривнедефицита как-то особо не наблюдаю.
если бы НБУ не встал на откуп — пошли бы вниз.
2,7 ярда от МВФ — это коронавирусные средства и они должны поступить в экономику, а не в резервы. Но не думаю, что они появятся на межбанке :) Наоборот, если НБУ их конвертирует в гривну, то в бюджете наконец-то появятся средства на его выполнение, то есть увеличится количество гривны в экономике.
«нефть/газ дорого и в Украине весьма низкие запасы, так что осенью придётся закупать» — зачем тогда дорогой бакс? наоборот затариться подешевле. но было бы за что…
также, интересная ситуация: инфляция превысила 10% (имхо и больше) и гривна укрепляется.
но в целом согласен с Вашим мнением — ростик должен начаться скоро.
относительно 2,7 — имхо покроют сентябрьские выплаты