З початку цього тижня долар поступово зростав і багато хто став замислюватися — не остаточний чи це розворот ринку в бік подорожчання валюти.
Прогноз по курсу долара на п'ятницю: чому сьогоднішній день дуже важливий для ринку
Поведінка вчорашнього міжбанку так і не дала конкретної відповіді на це головне питання. За фактом, ми мали «боковий» рух з незрозумілим виходом Нацбанку в кінці дня з купівлею $5 млн за курсом 26,92 гривні. На курс це практично особливого впливу не зробило, але регулятор відтепер може говорити про те, що він присутній на ринку.
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Головне питання — «куди піде курс найближчим часом і чи відбувається зараз розворот тренда на торгах в сторону подорожчання валюти або це тільки ситуативні коливання» — так і залишилося відкритим.
Саме тому поведінка міжбанку в цю п'ятницю і на початку наступного тижня — принципова для розуміння того, що відбувається. І аналітики будуть уважно стежити за ситуацією на торгах в ці дні.
З основних факторів, що впливатимуть на курс сьогодні можна виділити три:
1) господарська діяльність підприємств;
2) продовження активних покупок «дочками» іноземних компаній валюти під вивід дивідендів;
3) фактор «закінчення робочого тижня» на тлі сезону літніх відпусток і зниження ділової активності.
Дивіться також: Прогноз курсу долара від НБУ на 3 роки, $2,7 мільярда від МВФ та світова золота лихоманка
Сама сесія п'ятниці пройде в два етапи. На першому (до 14−14: 30 годин) — банки повністю закриють клієнтські операції перед вихідними, а на другому (з 14:30 і вже до кінця сесії) — на торгах залишаться тільки спекулянти, які будуть намагатися «поганяти» курс на дрібних сумах. І ось саме спекулятивні операції і будуть становити певну загрозу для курсу, тому що в період літнього затишшя — саме вони на малооб'ємному ринку здатні підносити сюрпризи.
Але за нашою інформацією, у спекулянтів зараз досить мало кінцевих реальних покупців, готових переплачувати за валюту в останні пару годин сесії — а тому, і розгойдати по серйозному котирування у них шанси невеликі. Швидше за все, «боковик» по курсу в досить вузькому коридорі сьогодні продовжиться.
За нашим прогнозом обсяг операцій на міжбанку в п'ятницю буде в межах до $100−120 млн при укладанні до 400−450 угод.
Котирування міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» 6 серпня будуть в межах: долар — коридор 26,75 — 27,05 грн, євро — коридор 31,60 — 32,00 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,80 — 27,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 15−20 коп, а в касах банків до 25 коп.
Євро: в банках коридор від 31,60 до 32,15 грн за спреді до 25- 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 31,70 — 32,05 грн при спреді від 18 до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,80 — 26,90 грн і продаж 26,95 — 27,20 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,85 — 26,91 грн та продаж 26,95 — 27,20 грн.
Коментарі - 16
А на рахунок можливих проблем з цим траншом (2.7млрд), то їх не буде. Цей транш ми отримуємо без будь яких умов і «домашніх завдань». Умови є для іншого траншу, але не для цього
НБУ просто срочно кому-то подогнал гривен, никакого влияния на рынок это не даст, какая-то локальная сделка.
Дальше рынком будут править аграрии и металлурги заливая туда много доллара, а покупать его пока и некому. НБУ полюбому частенько придется выходить в ближайшие 2−3 недели, иначе курс рухнет под 26 и кресло под Шевченко сильно раскачается, бюджет же расписан под курс 29.
В сентябре будет разворот однозначно, но ближайшие 2−3 недели никаких ударов по гривне не планируется, разве что наше правительство придумает себе какое-нибудь приключение на голову)
Ну что в мире начался 2-я сильная волна Covid, это не те волны что были ранее, эта волна пошла на фоне штама Дельта, который не только РФ «шухер» навел, но и пошел в тот же Китай, США, Индия, Израиль (где почти все привиты), Англия и т. д. Цены резко упали на нефть, вакцина оказалась мало эффективной, да возможно некоторым это помогло, но как оказалось не то.
Потому 2-е полугодие 2021 года может быть не таким ярким как казалось еще весной. Новые потрясения и ограничения впереди.
Я в блоге не зря упомянул о сентябре-октябре, слухи еще с конца июля пошли о будущих локдаунах.
Кто не успел, советую быстрее посетить те или иные места, опять могут ограничить многое что…
У нас пока все спокойно, и нужно ловить момент.
Удивляет нас и Гривна, я вчера не зря выложил новость о ситуации в Казначействе, точнее я об это говорю 3 мес точно как. Гривны нет, Бюджет полупустой, потому бежать за дорогой валютой никто не будет. Плюс многие придерживали ожидая рост курса.
В НБУ пока указание не пришло поднимать курс для наполнения бюджета, потому тут стратегия как и ранее странная, как вчера выход в конце дня покупка по 26,92.
Доллар 26,85 +/- 5 коп.
Евро 31,75 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/173017/
От респиаторного вируса они не защищают.
Привитые болеют, и что главное, остаются заразнывми.
Потому, «Пфизерам», «Модернам» и «АстраЗенекам» место на помойке.
И, это тот самый «COVID-21», о котором в канадском парламенте говорил Жюстин Трюдо.
Год назад вирус уже был готов.
Международный туризм будут добивать.
И кажется, я выигрываю спор с одним работником «ИГ Универ»)
Смертність взагалі нуль кома нуль нуль і ще скількись нулів 5 відсотків серед вакцинованих
В тех странах, которые недавно переживали эпидемии (Африка, Азия) люди не сомневаются, т.к. на своей шкуре видели что бывает до и после вакцинаций.
А в развитых странах, где вакцинации провели 70 лет назад и забыли про эпидемии, новое поколение подзабыло когда в каждом классе были инвалиды, и уже сомневается видите ли. Мракобесов нужно учить, а тех кто не учится — принуждать