Вівторок на валютному ринку пройшов досить динамічно і результативно.
Курс долара зріс на міжбанку: чи варто хвилюватися
Активні були всі — від маленьких клієнтів до великих гравців. Нацбанку не знадобилося втручатися в хід торгів, але це не заслуга самого регулятора. Просто самі банки та їхні клієнти швидко вирівнювали усі перекоси попиту і пропозиції на міжбанку.
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
У підсумку, «перемогли» продавці. За день долар виріс з 26,84 / 26,86 до 26,86/ 26,88 гривень, а ось курс євро майже не змінився — з 31,87 / 31,89 до 31,88 /31,89 гривень.
Порадували спостерігачів і обсяги торгів — до кінця активної фази сесії тільки по Bloomberg вже пройшло операцій на суму близько $175 млн. Тобто валютний ринок, незважаючи на період літніх відпусток — демонструє дуже хороші за українськими мірками, показники роботи.
Виходи в першій половині дня Сітібанку з продажем долара були нетипові на міжбанку і частина гравців чекала обвалу котирувань, але цього не сталося. Справа в тому, що продажі іноземця швидко закривалися зростаючим попитом частини великих імпортерів. І це вирівнювало співвідношення попиту та пропозиції.
Дивіться також: Курс долара у серпні. Переходимо з депозиту в ОВДП. Облікова ставка 8%: що далі
Незважаючи на деяке зростання котирувань долара — в цілому все це більше нагадувало сьогодні «уповільнені курсові війни», ніж повноцінний «наступ» долара на позиції гривні на міжбанку.
Хід торгів:
До 11 години долар просів з ранкових 26,84 / 26,86 до 26,825 / 26,845 гривень і протримався в цих межах з невеликими відхиленнями майже до кінця обіду. Ближче до 14 години долар короткочасно подешевшав до 26,815 / 26,835 гривень, але вже на 15:00 знову виріс до 26,84 / 26,86.
Невелика перевага попиту на вже затихаючому ринку призвела до продовження поступового зростання котирувань і завершилася сесія по долару на позначці 26,86 / 26, 88. НБУ вирішив в ситуацію не втручатися, та й великої потреби в цьому явно не було.
Головні події 3 серпня на валютному ринку:
1) Гривня дещо здала свої позиції. Долар подорожчав з 26,84/26,86 до 26,86/26,88 гривень.
2) Нацбанк не виходив сьогодні на міжбанк.
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 склав 26,8382 гривні, а офіційний курс на 4 серпня 2021 року встановлено на рівні 26,8411 гривень за долар.
Коментарі - 23
Я бы денег Украине не давал или под полную отчетность за каждый доллар, а так вижу Лыбы ЗЕ друзей от счастья 2,7 лиарда перспективы распила на виллы в Испании/Италии. Украины от этого ничего не получат даже стабильную экономику будем следующий год видеть только дорожание по всем фронтам когда проезд в маршрутке станет золотым, ЖКХ уйдут в космос продукты сидите на сухарях
Укреплятори хрен-ви) ага ниже курс више цени… и результат на лицо у Клоуна шире табло толще кармани)
«Олигархам и барыгам не интересна Украина как сильное государство, их интересует только свои капиталы и прибыль в отличии от Зеленского.» Скупая слеза скатилась после прочитанного. Рекомендую вам почитать законодательство. Найдете там много интересного. Например «Підприємництво — це безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою отримання прибутку …» И обвинять предпринимателей в том, что их интересует прибыль, немножко глупо.
Проблема в том, что у нашего преЗедента уровень экономического мышления такой же как и вас.
«Сейчас нужно не ныть, а сплотится вокруг лидера, только с полной поддержкой нашего президента мы и вся Украина сможет победить.» — рыдаю в слух. Чем вы простите два последних года занимались?! Что вам помешало сплотиться?! Монобольшинство в парламенте, поддержка в 73%. Может уже пора поделиться результатами?! Что за два года сделали? А, ну олигархи стали богаче в два раза. Сейчас еще сплотитесь и они еще в два раза станут.
Отакої, то Фірташ, Ахмєтов, Порошенко, Коломойський, Медведчук виходить просто підприємці? і нічого страшного що їх цікавлять корупційні підряди, відкати і скупка власних медіа ресурсів, як той же «Прямий» і «ЗІК»?)
Вам не здається що ви плутаєте мету та засоби?
Корупційні підряди — це не мета, це засіб отримання прибутку. Якщо не міняти систему, а боротися лише з особистостями, то ситуація на краще не зміниться, а лише будуть інші фамілії. Але ж міняти систему складно і довго, а ось прийняти незрозумілий закон про деолігархізацію — просто. Тільки толку з нього не буде ніякого. Показовий момент, це програма «Велика деолігархізація» на телеканалі «Україна 24» який належить Ахметову.
Ну, а щодо передач, мало можу що сказати, я ТБ не дивлюсь. Мені тільки подобаються передачі Казанського та Яковини на 24 каналі, дивлюсь у записі на ютубі. У них дуже проукраїнська позиція і я радий що такий контент роблять для російськомовного населення, яке раніше слухало пропаганду медведчука. Канали треба відбирати у олігархів. Це моя думка
«Нехай він зменшить вплив олігархів хоч на 10% і це вже щось.» — він не зменшить вплив олігархів. Для цього потрібні нормальні реформи: корпоративного управління, судова, реформа правоохоронної системи, нормальні антимонопольні органи. Ви ці реформи бачите?
Нещодавно монобільшість ухвалила рішення списати близько 100 млрд грн боргів на ринку газу. Здебільшого це борги облгазів Фірташа. Про це по телевізору ні слова, зате розповідають про боротьбу з олігархами.
Так має бути з кожним олігархом, хто має власні медіа для відбілювання репутації.
А ну і лодку не качайте)))
. забористую вам поставляют, так сказать из первых рук)))
https://minfin.com.ua/currency/usd/