У січні — червні 2021 року платоспроможні банки отримали 30,1 млрд грн чистого прибутку, що на 26% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року — 23,8 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Прибуток банківської системи перевищив 30 мільярдів — Нацбанк
Як змінилися показники
Рентабельність капіталу сектору зросла до 29% порівняно з 23% у І півріччі 2020 року.
У ІІ кварталі 2021 року фінансовий результат банків становив 19.1 млрд грн. Це в 2.5 раза більше, якщо порівняти з ІІ кварталом 2020 року.
Значною мірою цьому сприяло скорочення відрахувань до резервів: за перше півріччя вони скоротилися загалом на близько 70% р/р, відрахування в резерви під кредити — на понад 40% р/р та повернулися до докризового рівня.
Читайте також: 90% українських банків закінчили перший квартал з прибутком
Банки швидко адаптувалися до роботи в умовах карантинних обмежень, зберегли високу операційну ефективність, суттєво збільшили чисті процентні та комісійні доходи порівняно з кризовим 2020 роком.
Чистий процентний та комісійні доходи зростали темпами близько 30% у річному вимірі завдяки здешевленню вартості ресурсів, відновленню споживчого кредитування та зростанню обсягів безготівкових операцій із населенням.
Водночас загалом операційні доходи банків за шість місяців поточного року зменшилися на 2%, витрати — зросли на 12%.
Основна причина зниження доходів — переоцінка індексованих цінних паперів, яка в минулому році збільшувала прибуток, а в цьому році — зменшувала. Отримані доходи з запасом покривають операційні витрати й відрахування в резерви під кредитні ризики.
Читайте також:Держбанки за 2020 рік отримали прибуток у сумі 23,1 мільярда. З мінусом залишився лише один
Станом на 1 липня 2021 року із 73 платоспроможних фінансових установ 63 фінустанови були прибутковими та отримали чистий прибуток 30,3 млрд грн, що перекрило збитки 10 банків на загальну суму 0,2 млрд грн.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін»писав, що прибуток українських банків у січні-лютому 2021 року становив 6,49 млрд грн: 4,05 млрд грн банки заробили у січні та 2,44 млрд грн — у лютому.
В 2020 році банки отримали 41,3 млрд грн чистого прибутку, що на 29% менше аналогічного періоду минулого року, коли банківський сектор заробив 58,4 млрд грн.
Читайте також: Прибутковість банків в 2020 році нижче, ніж в 2019 році року — НБУ
Коментарі - 16
Никакой вонючий реальный сектор так не сможет.
И никаких невозвратов, что характерно…
Реальна ставка кредиту для бізнесу під заставу нерухомості в Приваті 14% (місяць назад спілкувався з менеджером для юр осіб). Правда ще страхування 0.16% в рік від вартості заставної нерухомості і одноразово 1%комісії за переказ коштів.
Якщо без застави, кредит КУБ, то реальна ставка приблизно до 24% в рік
Процитируйте, где я писала именно про ипотеку для бизнеса, а?)
А насправді реальна ставка приблизно до 24% в рік без застави. Тобто навіть не близько до реальності. В принципі, як завжди у ваших постах
Или все же новые мозги?)
А мне вчера «Форвард» предлагал под 4% в месяц.
https://finclub.net/views/kak-refinansirovanie-nbu-pomozhet-bankam-projti-cherez-koronakrizis.html
«Означает ли обращение за рефинансированием наличие проблем в банке ??
По моему мнению, привлечение банками кредитов от НБУ в 2020 году связано в большей степени с возможностью реализации более доходной стратегии работы на рынке. Наименьшая за всю историю банковской системы учетная ставка в 6% побуждает банки, у которых есть достаточное обеспечение, активно пользоваться ресурсом от НБУ.
С помощью рефинансирования банки частично замещают более дорогие ресурсы, которые были сформированы от депозитов в предыдущие годы, направляя средства на проведение активных операций, или вкладывая средства в государственные ценные бумаги, ставки по которым в 10−11% остаются привлекательными.»
https://index.minfin.com.ua/finance/bonds/volumes/
На «Укрзализныце» можно и побольше поднять)
Будет смысл иметь налоговое резидентство другой страны.
И второй паспорт.