Ця п'ятниця буде на валютному ринку досить цікавою і пройде в два етапи.
Кінець місяця на валютному ринку: чи будуть сюрпризи по курсу долара і євро
Всьому виною — фактор закінчення місяця. Всі клієнти і самі банки будуть поспішати закрити свої операції на звітну дату, що й відіб'ється на всій динаміці торгів.
На першому етапі (зазвичай до 13−14 годин) банки будуть закривати клієнтські операції і активність на міжбанку буде максимальною. Одночасний вихід на ринок великої кількості великих та дрібних гравців буде відображатися на співвідношенні попиту та пропозиції, і в кінцевому підсумку — на курсовому тренді в цей період.
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Після 14−15 годин наступить другий етап сесії, коли на ринку вже залишаться в основному тільки самі банки. Вони будуть закривати свої власні угоди по валютній позиції, а також нормативи НБУ на звітну дату. У цей період угод за кількістю вже буде мало, а ось за сумами вони можуть бути абсолютно різними — від десятків тисяч доларів до кількох мільйонів і багато в чому будуть залежати тільки від завдань вже безпосередньо кожної з фінустанов.
Остання година сесії пройде вже в дуже млявому режимі з одиничними угодами на невеликі суми.
НБУ намагатиметься в цій ситуації в хід торгів не втручатися, а спекулянти будуть активні в основному тільки у форматі «в дві сторони». Лише при великих перекосах попиту і пропозиції (у що сьогодні ми не особливо віримо) — вони намагатимуться скористатися ситуацією і цьому випадку почнуть розгойдувати котирування протягом дня.
Фактор відшкодувань ПДВ експортерам, а також окремі виходи на торги гравців-спекулянтів і нерезидентів — сьогодні будуть значно менше впливати на курсоутворення. Кожному клієнту і банкам треба закривати місяць і тут вже не до особливих додаткових заробітків за рахунок стрибків курсу.
При цьому саме фактор завершення місяця і фактично дуже малооб'ємний ринок в останню годину-півтори сесії — можуть за рахунок двох-трьох угод істотно «посунути» курс в потрібний для тих, хто їх робить бік. Це варто враховувати всім учасникам торгів.
Дивіться також: Курс долара у серпні. Переходимо з депозиту в ОВДП. Облікова ставка 8%: що далі
За нашим прогнозом в п'ятницю обсяг операцій на міжбанку не перевищить $110−125 млн при укладанні до 410−560 угод.
Котирування міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» 30 липня будуть в межах: долар — коридор 26,75 — 27,00 грн, євро — коридор 31,65 — 32,05 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,70 — 27,05 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків близько 20−25 коп.
Євро: в банках коридор від 31,60 до 32,20 грн за спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 31,70 — 32,05 грн при спреді до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,60 — 26,85 грн і продаж 26,93 — 27,05 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,83 — 26,90 грн та продаж 26,92 — 27,00 грн.
Коментарі - 12
Ну что, нежданчик начался вчера и сегодня продолжился, все дальше от цифры 27. Хоть вчера еще дали 1,2 млрд. грн НДС, но Гривны так и нет вцелом, нет массового спроса со стороны крупных покупателей.
Долги по ЗП 3,5 млрд. грн, долги по коммуналке 60 млрд. грн +, в кредитах многие по уши и уже брать все на лево и направо в магазинах не могут, цены выросли и не слабо на продукты+бензин и т. д. Потому «шаровой» гривны нету. Тот кто получает ЗП в валюте и кричит что всегда Гривна есть, а банке или обменок ее купить, так тут ответ простой — они с оборота работают, покупают и продают, они экономикой не рулят.
Евро почти достало 1,19.
Во второй половине дня выйдут банки, могут закрывать вал. позицию, когда никого не будет и могут курс поднять.
Доллар 26,82 +/- 5 коп.
Евро 31,90 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/170030/
У нас вже давно плаваючий курс, +\- 5%
Це при російському холопу яник овощу курс гривні тримали 7.97−7.99 за USD. Думаю розумні люди пам’ятають як плачевно це все закінчилиось
Такой себе, образовался баланс между Ревал и Девал Аналитиков ) Думаю Экономика сама подскажет суть осень/зима 2021, как по мне девал не избежен нужен рост экономики Украины
Шмон на Таможне начался и на предприятиях ищут деньги рыщут, смерть малому/среднему бизнесу готовят и обслуживание Бизнеса новых Олигархов
Извините за ликбез…