За повідомленням аналітика компанії TeleTrade, серед основних валют — бенефіціарів зниження долара в третій декаді липня виділяється лідерством британський фунт. Багато в чому це пов'язано з тим, що в обох складових пари GBP/USD є сильні драйвери для її зростання.
З боку долара — загальна ситуація на Форекс, пов'язана із завзятістю ФРС в проведенні довгострокової м'якої політики. Засідання регулятора 28 липня і прес-конференція її голови Джерома Пауелла ще раз показали прихильність стимулюючим заходам на тривалий невизначений час. Це відбувається, незважаючи на помітне перевищення інфляцією цільових показників. Але воно не лякає Федрезерв, який вважає дане явище тимчасовим і контрольованим. Але раз так, ринок відходить від своїх страхів і з задоволенням віддається продажу грінбек і покупкам альтернативних активів.
Тим більше, що 29 липня вийшли негативні дані по ВВП США за 2 квартал. Він показав зростання «лише» на 6,5% при прогнозі 8,5%. Збільшилося і число первинних заявок на допомогу з безробіття до 400 тис., хоча очікувалося 380 тис.
Але і з боку самого фунта у нього є драйвери зростання. Вони пов'язані, зокрема, з уповільненням збільшення числа захворювань COVID-19 в Великобританії. Недавні побоювання з приводу нового агресивного штаму в королівстві не отримують продовження. Це дає додатковий імпульс покупкам.
В результаті пара піднімається з 20 липня з рівнів близько 1,3600 у напрямку до сильного технічного і психологічного рубежу 1,4000, який практично вже досягнуто. І тут її, очевидно, чекає важливе випробування. З технічних позицій даний рубіж являє собою сильний опір. Тут на денному графіку перетинаються горизонтальний рівень попереднього червневого максимуму ціни і корекційна лінія «золотого перетину» Фібоначчі 61,8% від останнього спадного імпульсу. Ну і крім того, сама «круглость» позначки створює складність її подолання вгору.
Приводом же для зупинки різкого ралі може стати засідання Банку Англії 5 серпня. Регулятор, ймовірно, підтвердить заклопотаність станом економіки і прихильність стимулюючої політики. Резонів для цього у нього не мало. Набагато більше, ніж у ФРС. ВВП в 1 кварталі 2021 року у Великобританії знизився на 1,6%, а в США — піднявся на 6,4%. Інфляція становить 2,5% і 5,4% відповідно по країнах. І якщо вже Федрезерв не соромиться стимулювати економіку в таких умовах, то Банк Англії тим більше зробить це. Крім того, з продемонстрованим потенціалом викупу активів емісія в США буде призводити до ослаблення долара і далі. Але для Банку Англії це означає зміцнення фунта і зниження конкурентоспроможності британського експорту. Тому є ймовірність, що англійська регулятор дасть меседж для запобігання надмірному зростанню курсу своєї валюти. Тобто, фактично, дасть привід ринку для продажу фунта. Тому є сенс при появі відповідної риторики і технічних ознаках відходу пари вниз від 1,4000 на малих таймфреймах шукати точки для коротких позицій. Метою такого руху виступає спочатку 1,3900, де є сильна технічна підтримка.
Якщо ж, не дивлячись на малоймовірність такого сценарію, ралі GBP/USD подолає 1,4000 і закріпиться вище, успіх можуть принести довгі позиції з цілями 1,4100 — 1,4130.
Новини компанії
30 липня 2021, 8:54
Ралі фунта може зупинитися
Джерело:
Мінфін
Коментарі