Регулятори ринків цінних паперів 27 липня заявили, що почнуть моніторити SPAC через потенційні регуляторні проблеми, пише Reuters.
Міжнародні регулятори об’єднаються для нагляду за компаніями-«пустушками»
SPAC (special purpose acquisition company) — це компанії-оболонки, які виходять на біржу без активів чи плану діяльності та купують інші компанії. Ця форма інвестицій здобула популярність на Уолл-Стріт минулого року, дійшла до Європи цього року та тепер виходить на ринки, що розвиваються.
«Хоча SPAC можуть бути альтернативними джерелами фінансування та створювати можливості для інвесторів, вони також можуть спричиняти регуляторні проблеми», — заявила Міжнародна організація комісій з цінних паперів (IOSCO).
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Про що домовилися регулятори
IOSCO, до якої входять Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC), Британське Управління за контролем фінансовою діяльністю та регулятори з ЄС, Азії, Латинської Америки та Африки, доповіло, що їх нова SPAC-мережа вперше зустрілася 27 липня, щоб поділитися інформацією.
«Мені приємно, що так багато членів IOSCO приєдналися до мережі SPAC, щоб обмінятися досвідом щодо нетрадиційних IPO через SPAC і обговорити викликані ними питання, що пов'язані із захистом інвесторів та чесними, впорядкованими та ефективними ринками», — сказав Жан-Поль Серве, голова бельгійського ринкового регулятора та заступник голови правління IOSCO.
Регулятори, що входять до IOSCO, мають повноваження для захисту інвесторів у своїх юрисдикціях.
Читайте також: Скільки можна заробити на «пустих» акціях
Навіщо потрібні компанії — пустушки
SPAC створюються з єдиною ціллю — забезпечити вихід на фондовий ринок для реальної приватної компанії, яка бажає залучити гроші інвесторів. SPAC-сервіс дозволяє потрапити на фондовий ринок швидше, ніж через IPO, мінімізувати бюрократичні та організаційні процедури.
Традиційна процедура підготовки до IPO займає від 1 до 1,5 роки, а у випадку злиття зі SPAC можна вкластись у кілька місяців. Щоправда, витрати на традиційне IPO, як правило, нижчі, ніж на злиття зі SPAC. Адже організатори компаній-оболонок розраховують на свою винагороду.
Серед тих, хто починав торгівлю акціями за сприяння таких посередників, зокрема, космічна компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic. Її капіталізація зараз перевищує $10 млрд.
Для самих SPAC процедура реєстрації на біржі не складна — саме той факт, що компанія нічого не робить, а значить і перевіряти в її діяльності нічого, і дозволяє легко пройти всі процедури.
Вкладення в SPAC доступні тільки кваліфікованим інвесторам.
Коментарі - 1