Китайський сервіс таксі Didi зіткнувся з позовами американських інвесторів після того, як дії китайського уряду призвели до падіння акцій компанії, йдеться в повідомленні BBC. Два позови прийшли лише через тиждень після дебюту компанії на Нью-Йоркській біржі.
На Didi подали в суд незадоволені інвестори з США
► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Чому впала вартість компанії
Вартість компанії на американському ринку впала на 20% після вимоги китайського регулятора прибрати додаток з магазинів. Управління з питань кіберпростору Китаю (CAC) пояснило своє рішення тим, що додаток нелегально збирав персональні дані користувачів.
Позови були подані у федеральні суди Нью-Йорку та Лос-Анджелесу 6 липня. Вони звинувачують Didi у тому, що компанія не доповіла про перемовини із китайською владою щодо законів та регуляцій про кібербезпеку. Позови спрямовані проти CEO компанії Вей Ченга та кількох інших менеджерів. Ключові андеррайтери, що брали участь у продажі акцій компанії — Goldman Sachs, Morgan Stanley та JPMorgan Chase — також фігурують як відповідачі.
Компанія, яка провела другий за обсягом IPO серед гравців з Китаю — $4,4 млрд, тільки у вівторок втратила близько $15 млрд у ціні.
Згідно з джерелами Bloomberg, китайські регулятори просили Didi відкласти продаж акцій з міркувань кібербезпеки вже три місяці тому.
Читайте також: Китай посилить нагляд за компаніями, акції яких котируються на закордонних біржах
У проспекті цінних паперів Didi, опублікованому перед IPO, компанія попереджала потенційних інвесторів, що можливість захисту їх прав «через суди США може бути обмежена, оскільки ми інкорпоровані за законами Кайманових островів».
Документ також згадує про певні регуляторні ризики діяльності, але не дає жодних підстав очікувати, що CAC почне розслідування щодо компанії та заборонить приймати нових користувачів.
Контекст
Заснована в 2012 році, DiDi — дуже популярна в китайських містах. В середньому близько 20 млн поїздок замовляються за день через додаток.
Didi, Goldman, Morgan Stanley та JPMorgan поки що не відповіли на запит BBC щодо їхніх коментарів.
Коментарі