У програмі «Доступна іпотека 7%» планують переглянути критерій «вік» житла та встановити граничну межу першого внеску. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» повідомив виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.
Дешеву іпотеку можна буде отримати на житло «віком» до 10 років
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
«Вік» житла збільшать
За словами виконавчого директора Фонду розвитку підприємництва, вимога до «віку» житла — не старше 3-х років — справді стала стримуючим фактором, який не дозволяє отримати іпотеку багатьом охочим. Особливо це відчутно в регіонах, де жилої нерухомості, яка б відповідала параметрам програми, не так і багато.
«Ми збираємося переглянути вимогу до віку будинків у бік його збільшення. На скільки, поки сказати складно. Ймовірніше будемо оперувати до якогось року, в якому відбувся бум у будівництві», — сказав Андрій Гапон.
Наразі, як повідомив експерт, йде збір даних з регіонів, які дозволять зробити це підвищення ефективним.
Читайте також: Іпотека відновлюється завдяки кредитуванню на вторинному ринку — НБУ
Встановлять межі для першого внеску
Критерій першого внеску, переконаний виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва, також потребує доопрацювання.
«Сьогодні банки мають право повністю вирішувати це питання. Але дехто, здається, дещо цим зловживає. Тому ми розглядаємо можливість введення певних меж, тобто від 15% до якоїсь межі, але з умовою, що при бажанні клієнт може перевищити верхню межу», — прокоментував Андрій Гапон.
Такий підхід, на його думку, внесе більше конкретики і не вводитиме в оману позичальника.
Читайте також: Іпотека під 7%. Кому видаватимуть і на яких умовах
Умови іпотеки під 7% річних
Умови отримання пільгового кредиту під 7% прописані в урядовій постанові № 63.
- Максимальна сума позики — 2 млн грн.
- Максимальний термін — 20 років.
- Мінімальний початковий внесок — 15% вартості житла.
Взяти кредит можна і на нове житло, в тому числі ще недобудоване, і на житло на вторинному ринку, але якому не більше трьох років, тобто введене в експлуатацію не пізніше 2015 року.
Для самотньої людини або сім'ї з двох осіб площа житла обмежена 50 кв. м. На кожного наступного члена сім'ї додається 20 кв. м. Вартість загальної площі житла, що перевищує допустиму норму, має бути сплачена позичальником за рахунок власних коштів або на загальних умовах кредитування.
Читайте також: Інвестиції в нерухомість: у що сьогодні вкладають гроші українці
Контекст
Банки, які беруть участь у державній іпотечній програмі з компенсацією ставки до 7% річних, висувають різні вимоги до позичальників і житла.
Читайте також: Як працюватиме нова програма доступного житла
Також банки попереджають позичальників про необхідність сплатити додаткові платежі при оформленні угоди купівлі нерухомості в рамках державної іпотечної програми.
З переліком уповноважених банків та умовами Програми можна ознайомитися на офіційному сайті Фонду розвитку підприємництва.
Коментарі