4 і 11 червня відбулися 26-й і 27-й пітчи, організовані Українським фондом стартапів. Їх завданням було вибрати з представлених презентацій проєкти для державного фінансування. Про те, хто переміг, розповіла пресслужба Фонду.
13 переможців Pitch Days — творців стартапів отримають $475 тисяч для розвитку
Як відбувалися пітчи
Свої ідеї презентували 24 команди. За результатами пітчів Фонд прийняв рішення профінансувати 13 з них загальною сумою $475 тис.
Стартапи на стадії pre-seed (грант $25 тис.):
- Avocado AI. B2B SaaS, який використовує математичні моделі для передбачення попиту на страви і формування оптимального замовлення інгредієнтів для закладу (Київ).
- MANNA. Інтерактивна медіа-платформа для створення авторського 3D-анімаційного контенту, стрімінга і соціальної взаємодії в VR середовищі (Київ).
- Advin. Система контролю наявності товару на полицях магазину фуд-рітейлу (Київ).
- Monor. Інноваційні окуляри з 3D принтера з можливістю кастомізації та унікальною системою кріплення дужок (Київ).
- Energy Absorbing Breakwater. Повністю автономний пристрій для перетворення енергії морських хвиль на опріснення води і генерацію електроенергії (Дніпро).
- 4comfortshoes. Сервіс примірки взуття онлайн для рітейлерів і покупців. Ґрунтуючись на фотографіях стопи покупця, сервіс визначає параметри і розмір взуття (Київ).
- Workee. Комплексне рішення для ведення приватного коучингового бізнесу (Київ).
Завдання стадії pre-seed — перевірити гіпотези своєї бізнес-ідеї, вибрати вектор діяльності та перетворити гіпотезу на продукт.
Стартапи на стадії seed (грант $50 тис.):
- Awesomic. Вебдодаток, який метчить завдання компанії з найкращим дизайнером для його виконання (Київ).
- Copra. Український розробник акустичних систем і підсилювачів преміум-класу (Одеса).
- DreamApp. Тлумач сновидінь (Київ).
- Onyx. Запатентовані безконтактні сушарки для рушників (Черкаси).
- Noplag. Сервіс перевірки на плагіат і ресурси для академічного письма (Київ).
- Meteocontrol AI. Платформа для страхування фермерів на основі супутникових даних та авторських алгоритмів (Київ).
Завдання стадії seed — знайти product-market fit, тобто продукт вирішує реальну проблему клієнта, за яку клієнт платить реальні гроші.
Проєкти оцінюються за низкою критеріїв, а саме: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея (для pre-seed)/продукт (для seed) і стратегія розвитку.
Читайте також: Казахстан, Гаїті, США, Європа: як українські IT підкорюють світ
Контекст
Український фонд стартапів є державним фондом, заснованим за ініціативи Кабінету Міністрів. Місія фонду — сприяти створенню і розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed і seed) з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання гранту здійснюється на конкурсній основі: компанії оцінюються і вибираються радою незалежних інвестиційних експертів.
Крім традиційних грантів pre-seed/seed, Фонд також надає можливість перспективним стартапам отримати новий тип гранту для проходження навчальних програм відомих українських і міжнародних акселераторів. Грантова акселеративна програма Фонду націлена на збільшення кількості успішних стартапів, підвищення їх кваліфікації та вдосконалення вмінь щодо розвитку бізнесу.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 3