Президент Республіки Сальвадор Наїб Букеле заявив, що на наступному тижні він направить до Конгресу країни законопроєкт, який може зробити криптовалюту біткоїн законними грошовими коштами. Про це пише liga.net з посиланням на Reuters.
Сальвадор може стати першою країною, де біткоїн стане офіційною валютою
► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Причини такого рішення
Влада країни має намір реформувати національну фінансову систему, заклавши в її основу біткоїн і технологію розподілених реєстрів.
За заявою Букеле, яку він зробив під час конференції Bitcoin 2021, що проходила в Майамі, «в короткостроковій перспективі це створить робочі місця і допоможе забезпечити доступ до фінансових послуг тисячам людей за межами формальної економіки».
Також він зазначив, що просування фінансової доступності - це «моральний імператив» і шлях до зростання економіки Сальвадора. «Завдяки використанню біткоїна сума, одержувана більш ніж мільйоном сімей з низьким доходом, буде щорічно збільшуватися на мільярди доларів», — зауважив президент країни.
Влада країни не тільки планує розробити законодавство, спрямоване на легалізацію обігу біткоїна, а й у співпраці з компанією Strike модернізувати національну платіжну систему, дозволяючи їй підтримувати трансакції з використанням біткоїна.
«Якщо його план буде підтриманий Конгресом, ця центральноамериканська країна буде першою в світі, яка офіційно прийняла цифрову валюту. Біткоїн стане використовуватися разом з доларом США, офіційною валютою Сальвадора», — пише BBC .
Читайте також: У Goldman Sachs порівняли біткоїн з міддю
Контекст
Зараз економіка Сальвадора більшою мірою покладається на обіг готівкових коштів, у 70% громадян навіть немає банківських рахунків або карток. Трудові мігранти, які працюють за кордоном і відправляють зароблене додому, забезпечують до 20% валового внутрішнього продукту Сальвадора.
Комісії за транскордонний переказ коштів перевищують 10%. Впровадження біткоїна дозволило б знизити подібні витрати.
Населення Сальвадора — близько 6,4 млн осіб, при цьому понад 2 млн громадян живуть за кордоном і щороку переказують додому понад $4 млрд.
Читайте також: Топ-20 кращих книг для початківців і досвідчених трейдерів
Про біткоїн
Біткоїн — волатильний актив. За 10 років він 15 разів по-дорослому впав. У період з 2020-го по березень 2021 року вартість біткоїна зросла на 1000%. За 2021 рік — на 92%. За травень він впав на 40% від максимуму.
На 11:29 за Києвом 6 червня вартість біткоїна становила $36 213.
- Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард назвала біткоїн спекулятивним активом, за допомогою якого нібито відмивали гроші.
- Через спекулятивність операцій компанії з криптовалютою заборонили в Китаї.
- На ціну біткоїна впливають навіть пости інженера Ілона Маска: коливання ціни через пости Маска становили 9−20%.
- Нещодавно глава Банку Англії Ендрю Бейлі заявив, що криптовалюта і подібні активи становлять небезпеку для суспільства.
- Глава інвестбанку JPMorgan також закликав триматися «подалі від криптовалют».
Коментарі - 7
то любые инвестиции в биткоин будут инвестициями в экономику и население Сальвадора…
Задумка неплохая, а вот на её реальзацию надо бы ещё посмотреть поближе…