Мінфін - Курси валют України

Встановити
5 червня 2021, 14:14

Євросоюз потребує 10 мільярдів євро для розвитку новітніх технологій — ЄІБ

Інвестиції Євросоюзу в технології штучного інтелекту (AI) і блокчейна складають лише 7% від світового обсягу, а щорічний розрив фінансування становить від 5 до 10 млрд євро. Про це йдеться в звіті Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), повідомляє Reuters.

Євросоюз потребує 10 мільярдів євро для розвитку новітніх технологій - ЄІБ
Фото: forinsurer.com

Частка інвестицій в AI і блокчейн

Капітальні інвестиції в AI і блокчейн у світі становлять 25 млрд євро, при цьому 80% з них належать Китаю і США.

Для ЄС відсоток інвестицій у новітні технології значно нижчий — 7%, або 1,75 млрд євро.

Аналітики ЄІБ вважають, що доступ до фінансування може бути викликом у короткостроковій перспективі внаслідок кон'юнктури ринку. Це потенційно може збільшити розрив в інвестиціях.

Спроби ЄС наздогнати рівень технологій Китаю і США обмежені саме недоліком інвестицій, який у банку оцінюють в 10 млрд євро.

Читайте також: Телемедицина: вигідна інвестиція в медичний стартап в умовах пандемії

Чому так важливі ці напрями

У звіті банку говориться про важливість обох технологій та їх потенціал для відновлення галузей, які постраждали від пандемії covid-19. Йдеться про фінансові послуги, охорону здоров'я і бізнес-аналітику. Крім того, вони важливі для підвищення економічної стійкості ЄС.

Крім того, серед факторів, які призвели до дефіциту, банк називає брак знань та обмеженість профілю європейських венчурних фондів в обох технологіях.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися