У відповідь на зростаючий тренд цифрових валют, що підтримується центральними банками, Банк Ізраїлю вирішив прискорити свої дослідження і підготовку до можливого запуску цифрового шекеля в найближчому майбутньому. Про це повідомляє PaySpace Magazine з посиланням на Finextra.
Центробанк Ізраїлю готується до запуску цифрового шекеля
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну»на фейсбуці:
головні фінансові новини
Цифрові шекелі
Комітет, створений центробанком, випустив звіт з викладом потенційних вигод запуску цифрової валюти, проєкт моделі і питання для публічних консультацій, які триватимуть до 31 липня.
Проєкт моделі передбачає дворівневу структуру, в якій центральний банк надає цифрові шекелі приватним провайдерам платежів, які потім виступають як інтерфейси для широкої публіки.
План банку полягає в тому, щоб надати мінімальну інфраструктуру, використовуючи або DLT, або централізовані реєстри.
Після публічних обговорень підсумковий документ буде опубліковано і послужить основою для обговорення у професійному співтоваристві Ізраїлю необхідних характеристик цифрового шекеля.
ОВДП онлайн від ICU Trade: 10,5% у грн, 3% — у доларах США
Які країни вже тестують національні цифрові валюти
Восени 2020 року стало відомо, що Багамські острови першими в світі впровадили цифрову валюту центрального банку на державному рівні. Монета дістала назву Sand Dollar, її ціна прив'язана до багамського долара, а комісія за трансакції дуже низька. Проводити операції з національною цифровою валютою можна за допомогою мобільних телефонів, які є у 90% жителів Багам. У свою чергу, приймати CBDC зобов'язані в будь-якому торговому центрі.
Центральний банк Південної Кореї заявив про плани перейти до останнього етапу тестування цифрової вони у цьому році. Ще в квітні минулого року регулятор оголосив, що запустив 22-місячну пілотну програму, яка триватиме до грудня 2021 року. Варто відзначити, що Центробанк Кореї підкреслив: тестування цифрової валюти не означає, що регулятор планує її запустити в обіг.
Влітку 2020 року Банк Японії оголосив про початок тестування CBDC. На першому етапі регулятор має намір оцінити можливість запуску цифрової єни з технічної точки зору. Банк Японії вже зазначив дві основні перешкоди при реалізації національної цифрової валюти: забезпечення доступності для всіх жителів країни (тільки 65% японців мають смартфони) і стійкості (тобто можливості працювати в автономному режимі).
Читайте також: Більше 90% споживачів віддають перевагу цифровим платежам — дослідження Mastercard
Далі за всіх у тестуванні CBDC просунувся Китай. На даний час національна цифрова валюта, що отримала назву DCEP, вже проходить пілотні випробування в декількох містах. Серед великих китайських компаній, що беруть участь у розробці та виробництві державної цифрової валюти — платіжна система Alipay. Влада Китаю вважає, що впровадження CBDC дозволить юаню кинути виклик долару і поборотися за титул головної резервної валюти світу.
Традиційно «безготівкова» Швеція також проводила пілотні випробування цифрової крони протягом 2020 року. Для тестування е-крони центробанк Швеції разом з компанією Accenture розробив платформу на основі DLT з призначеним для користувача інтерфейсом, яка дозволить здійснювати електронні платежі з карт, смартфонів і мобільних пристроїв.
Центральний банк Норвегії виклав плани з тестування технічних рішень цифрової валюти. Регулятор вже чотири роки проводить дослідження у цій галузі. Очікується, що випробування триватимуть наступні два роки.
Національну цифрову валюту тестує Франція. Згідно із заявою, технічно це було реалізовано шляхом створення смарт-контрактів у блокчейні для випуску і контролю обігу токенів цифрового євро. Передача CBDC відбувалася одночасно із доставкою цифрових цінних паперів на адресу банку та портфелі інвесторів.
Читайте також: Банки Уолл-стріт побачили в цифрових валютах загрозу фінансовій системі
А що в Україні
Ще в 2016 році НБУ почав вивчати можливість випуску е-гривні. А вже в 2018-му був реалізований пілотний проєкт, в рамках якого було протестовано інноваційне платіжне рішення на базі технології блокчейн і платіжної інфраструктури НПС «Простір». В рамках тестування були випущені в обіг електронні гривні в еквіваленті 5 тис. грн для тестування операцій між електронними гаманцями.
Коментарі - 2