Національний банк України повідомляє, що у квітні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 2002 учасників (станом на 31 березня) до 1971 (станом на 30 квітня). Таке значне зменшення — 31 установа — пов’язане з примусовим виключенням тих учасників ринку, в яких не було жодних ліцензій. Цю інформацію оприлюднено на сайті регулятора.
У квітні з ринку пішло більше 30 небанківських компаній — НБУ
►Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Як змінився ринок
За квітень Нацбанк ухвалив рішення про внесення у Державний реєстр фінансових установ (ДРФУ) 12 нових фінансових компаній та двох лізингових компаній.
Водночас 4 ломбарди, 18 фінансових компаній, 5 кредитних спілок, 16 страхових компаній та 2 страхових брокери були виключені з реєстрів. Зокрема, 28 компаній з них були виключені, адже не мали жодної чинної ліцензії.
Також у квітні скасовано реєстрацію внутрішньобанківської платіжної системи «Гроші блискавкою», платіжною організацією якої був Кредобанк.
Наразі небанківський ринок складається зі 173 ризикових (було 188) та 19 лайфових (було 20) страховиків, 288 ломбардів (було 292), 311 кредитних спілок (було 316), 146 лізингових компаній (було 144), 971 фінансової компанії (було 977), 63 страхових брокерів (було 65).
На платіжному ринку працюють 37 платіжних систем, створених резидентами, та 14 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.
Скільки рішень ухвалив профільний комітет НБУ
У квітні до Національного банку надійшло 537 запитів від учасників ринку. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців — 450. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 27 та страховиків — 60.
У квітні кількість запитів на анулювання ліцензій збільшилася на 54%, якщо порівняти з березнем.
Водночас було видано майже вдвічі більше нових ліцензій, ніж у березні. Також у квітні до реєстрів було включено на 5 компаній більше, ніж минулого місяця.
Читайте також: П’ять нових учасників поповнили небанківський ринок
Станом на 30 квітня Національним банком ухвалено рішення щодо:
- погодження набуття істотної участі в банках [3] — опосередковане набуття ТОВ «Русский Стандарт-Інвест» істотної участі в розмірі 14,643582% статутного капіталу банку «Форвард» у результаті здійснення внутрішньогрупової реструктуризації; набуття Томашем Фіалою істотної участі в Юнекс Банку у розмірі 75,01% статутного капіталу через низку компаній групи Dragon Capital; безпосереднього набуття Іваном Світеком істотної участі в Юнекс Банку у розмірі 24,99% статутного капіталу банку;
- погодження набуття істотної участі в небанківських установах [12] та збільшення істотної участі [1];
- відмови в погодженні набуття істотної участі в небанківських установах [3];
- погодження керівників банків [20];
- відмови в погодженні керівників банків [3];
- визнання керівника банку таким, якийя не відповідає вимогам [1];
- видачі ліцензій фінансовим [16] і лізинговим компаніям [1];
- відмови у видачі ліцензій фінансовим компаніям [3];
- анулювання всіх ліцензій кредитних спілок [3], ломбардів [2], фінансових компаній [5], страхових компаній [5], лізингових компаній [1] — за ініціативою заявника;
- анулювання частини наявних ліцензій фінансових компаній [21] — за ініціативою заявника;
- включення до ДРФУ фінансових компаній [12];
- включення до реєстру лізингодавців [2];
- виключення з ДРФУ кредитних спілок [4], ломбардів [3], фінансових компаній [6], страхових компаній [2], з реєстру страхових та перестрахових брокерів [2] — за ініціативою заявника;
- виключення з ДРФУ кредитних спілок [1], ломбардів [1], фінансових компаній [12], страхових компаній [14] — примусово;
- відмови у включенні до ДРФУ [2];
- призначення довірених осіб у небанківських фінансових установах [11];
- реорганізації небанківських фінансових установ [1].
Коментарі - 1