Національний банк України вводить з 12 травня монету, присвячену письменнику Василю Стефанику, а з 14 травня — монету «Київська фортеця», викарбувану відразу у двох металах. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.
На цьому тижні Нацбанк вводить в обіг відразу дві пам’ятні монети
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Монета «Василь Стефаник»
Монета з серії «Видатні особистості України» присвячена 150-річчю від дня народження талановитого українського письменника-новатора, неперевершеного майстра експресіоністичної новели, поета, громадського діяча та політика. Художні твори прозаїка вміщуються в одному томику, але його ім'я стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу. Вони вражають своєю виключною правдивістю, справжньою оригінальністю і художньою досконалістю.
На аверсі монети перед вікном сільської хати розміщено портрет Василя Стефаника, на реверсі - на дзеркальному тлі зображено самотню фігуру людини, яка зібралася в далеку путь. У композиції відтворені символи творів письменника: кам’яний хрест, колоски, стилізовані птахи.
Монета номіналом 2 грн викарбувана з нейзильберу, категорія карбування — спеціальний анциркулейтед. Маса монети — 12,8 г, діаметр — 31 мм, тираж — 35 тис.
Монета «Київська фортеця»
Монета з серії «Пам'ятки архітектури України» присвячена одній із найбільших кам’яно-земляних фортець у світі, яка збереглася до наших днів — комплексу унікальних фортифікаційних споруд, який формувався протягом багатьох століть. Сьогодні Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» — це унікальний музейний комплекс, багато споруд якого пов’язані з історією громадських визвольних рухів в Україні.
На аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено ключ, на реверсі - сама Київська фортеця із висоти пташиного польоту та схема її укріплень.
Монета викарбувана у двох металах:
- нейзильбер, категорія карбування — спеціальний анциркулейтед, маса монети — 16,54 г, діаметр — 35 мм, тираж — 25 тис., номінал — 5 грн;
- срібло, категорія карбування — пруф, маса монети — 31,1 г, діаметр — 38,6 мм, тираж — 3 тис., номінал — 10 грн.
Як придбати нумізматичну продукцію Нацбанку
Відтепер, тільки-но пам’ятна монета чи сувенірна продукція випускатиметься в обіг, їх реалізація відбуватиметься паралельно у різних каналах продажу НБУ:
-
система «Оn-line-замовлення нумізматичної продукції» — https://bank.gov.ua/webselling
-
інтернет-магазин нумізматичної продукції НБУ — https://coins.bank.gov.ua/
-
банки-дистриб'ютори з продажу нумізматичної продукції: Ощадбанк, Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк.
Читайте також: Швейцарські монети встановили два світових рекорди
Нагадаємо
-
Пам'ятні монети Національного банку мають художню цінність. Їх карбують із дорогоцінних та недорогоцінних металів обмеженими тиражами. Тому ціна таких монет зазвичай вища за їх номінальну вартість.
-
Уся продукція виготовляється на Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.
Коментарі