У січні — березні 2021 року банки отримали 10,9 млрд грн чистого прибутку. Це на 32% менше, ніж у аналогічному періоді минулого року, коли банківський сектор заробив понад 16 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.
З початку року банки отримали 10,9 мільярда чистого прибутку
Що стримувало зростання
Основним чинником, що стримував зростання прибутковості сектору в І кварталі, були зміни справедливої вартості цінних паперів.
Сукупний результат від операцій купівлі-продажу та переоцінки був «мінус» 5,1 млрд грн порівняно з позитивним результатом у 7,7 млрд грн у І кварталі 2020 року.
Водночас обсяги сформованих банками резервів під очікувані збитки в січні-березні зменшилися на 58,3% р/р до 2 млрд грн. Для порівняння у 2020 році банки за аналогічний період сформували резерви на 4,7 млрд грн.
Читайте також: Держбанки за 2020 рік отримали прибуток у сумі 23,1 мільярда. З мінусом залишився лише один
Чистий процентний дохід у річному вимірі зріс на 21,9% порівняно з 6,8% р/р торік. Зростання безготівкових операцій дозволило збільшити чистий комісійний дохід за січень-березень на 15,1% р/р, за аналогічний період 2020 року він зріс на 7,9% р/р.
Обсяги чистих процентних та комісійних доходів сьогодні є достатніми для покриття адміністративних витрат більшості банків.
Станом на 1 квітня 2021 року з 73 платоспроможних банків 66 банків були прибутковими, збитки отримали лише 7 банків на загальну суму 0,1 млрд грн.
Читайте також: Нацбанк назвав 10 найприбутковіших банків за січень
Прибуток сектору став менш концентрованим: п’ять найприбутковіших банків сформували 57% прибутку порівняно з 83% за підсумками 2020 року.
Коментарі - 2
как только расходы бюджета на проценты по овгз вырастут сразу и вырастет прибыль банков.
комисии уходяит на содержание банка. только кредитование и спекуляции формируют прибыль. при низком уровне кредитования банки стали спекулянтами и по статистике успешными