Банки України почали реалізовувати послуги, які можна отримати без відвідування відділень. З цією метою банки використовують віддалену ідентифікацію клієнтів за допомогою Системи BankID НБУ. Про це зазначається в інформації, розміщеної на сайті Нацбанку.
Тепер через Систему BankID НБУ можна віддалено ідентифікувати будь-якого клієнта
Які переваги Системи BankID НБУ
«Система BankID НБУ може бути успішно задіяна під час дистанційного відкриття рахунків у банках, а також під час надання інших як фінансових, так і нефінансових послуг. Це вже підтверджує практичний досвід низки банків — учасників системи. Очікуємо, що найближчим часом кількість банків, які надають послуги віддалено через Систему BankID НБУ, зростатиме. Це позитивно вплине на фінансовий ринок: клієнти отримають ширші можливості у виборі банків, пожвавиться конкуренція між банками, що неодмінно призведе до поліпшення якості послуг для кінцевого споживача», — наголосив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Андрій Поддєрьогін.
Так, банки використовують Систему BankID НБУ для віддаленої ідентифікації користувачів електронних грошей. Укргазбанк, наприклад, став першим банком, який реалізував можливість дистанційного отримання банківських послуг з використанням Системи BankID НБУ. Вона доступна для користувачів електронних грошей, емітентом яких є цей банк. Проєкт з емісії цих електронних грошей реалізовано банком у партнерстві з ТОВ «Ізі Софт» та базується на продукті електронні гроші НПС «Простір».
Аналогічну можливість також запропонував своїм клієнтам і Альфа-Банк — з 01 квітня цього року користувачі електронних грошей Alfa Money можуть відкрити електронні гаманці віддалено, використовуючи ідентифікацію через Систему BankID НБУ.
Можливість віддаленого відкриття рахунків за допомогою Системи BankID НБУ реалізував izibank (ТАСкомбанк). Відтепер стати клієнтом цього банку можна не виходячи з дому, дистанційно ідентифікувавшись через Систему BankID НБУ. Над подібними продуктами зараз працює ще кілька банків, підключених до системи у якості абонентів — надавачів послуг.
Контекст
Система BankID НБУ налічує 90 учасників, зокрема 33 банки у ролі абонентів — ідентифікаторів.
Завдяки цьому онлайн-послуги з використанням Системи BankID НБУ доступні уже для 99% користувачів платіжних карток на українському ринку.
Дистанційна ідентифікація та верифікація клієнтів банків та фінансових установ, зокрема через Систему BankID НБУ, стала можливою завдяки оновленим нормам Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», що набув чинності з 28 квітня 2020 року.
Коментарі - 3
А раньше нельзя было?
То что пока лишь три банка реализовали открытие счёта или электронного кошелька — это лишь начала. Ведь тут как раз сами банки заинтересованы в том чтобы клиенты могли легко перейти к ним ну или открыть ещё один счёт у них.
В более развитом виде такая услуга похожа на перенос мобильного номера: подаешь заявку в банк Б о переносе туда своего счёта из банка А.
При этом вместе с открытием счёта в банке Б из банка А копируется информация о платежах: например автоматом переводится выплата зарплаты по директ кредиту и оплата коммуналки и ипотеки по директ дебиту.
Правда в силу отсутствия у нас директов (с зарплатой и совковыми бухгалтерами так вообще всё плохо) такое врядли будет сильно акутально, разве что у кого-то настроены регулярные платежи со счёта.