Visa брала участь в більш ніж 650 проєктах міської мобільності по всьому світу і допомогла запустити понад 280 проєктів безготівкової оплати в транспорті в 2018—2020 рр, закрема 20 проєктів в Україні, СНД і Південно-Східній Європі.
Visa, Маріупольська міська рада, Альфа-Банк Україна і ГЦЦК запускають цифрову оплату в громадському транспорті Маріуполя
22 квітня 2021 р. Visa, світовий лідер цифрових платежів, Маріупольська міська рада, Міністерство Інфраструктури України та ДП «Галузевий центр цифровізації і кібербезпеки» (ГЦЦК) разом з оператором АСОП «Смарт-Тікет Технолоджі» та Альфа-Банком Україна запустили нове рішення для жителів Маріуполя, що допомагає місцевій владі зробити громадський транспорт більш зручним, екологічним та ефективним. Пілотний проєкт, який стартує 22 квітня, передбачає безготівкову оплату в 10 міських автобусах на маршруті № 16А, що з'єднує житловий масив Західний з Лівобережним районом.
«Цифрова оплата за проїзд — це ще один крок до формування європейської транспортної системи в Маріуполі. Наше місто системно розвивається в цьому напрямку: повністю оновився муніципальний транспорт, відкрили сучасний диспетчерський пункт, запустили мобільний додаток. Впевнений, автоматизована система дозволить маріупольцям отримати комфортну та швидку послугу. Крім того, це важливий елемент відкритості та прозорості міської економіки. Дякую Міністерству інфраструктури України та нашим партнерам за можливість реалізації такого важливого проєкту», — зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
Тепер жителі міста зможуть платити за проїзд сучасним і зручним способом з використанням банківської безконтактної картки, смартфона або будь-якого іншого пристрою з технологією NFC. Для цього в автобусах встановлені 40 валідаторів. Це перший досвід безготівкової оплати в маріупольському транспорті, де досі брали тільки оплату готівкою.
«Інноваційні технології Visa допомагають створювати більш „розумні“ та зручні міста для жителів і гостей завдяки простим, безпечним та швидким цифровим рішенням. Крім цього, сучасні технології роблять значний внесок в охорону навколишнього середовища: транспортні системи стають більш екологічно стійкими й ефективними з точки зору логістики», — прокоментував запуск Андрій Алейкін, старший директор, голова департаменту інновацій Visa в Україні, Грузії, країнах СНД і Південно-Східної Європи.
Маріуполь став першим містом в Україні, де безконтактна оплата в транспорті буде працювати на базі національного транспортного процесингу — ДП «Галузевий центр цифровізації і кібербезпеки». Очікується, що до кінця серпня 2021 система покриє весь комунальний транспорт міста.
За словами Володимира Набокова, Генерального директора ДП «ГЦЦК», SmartTicketCity — цей проєкт — один з показових прикладів початку повномасштабної інфраструктурної цифрової трансформації транспортної галузі: «Створення єдиного проїзного квитка та організація функціональних можливостей проводити розрахунки та здійснювати моментальний облік по оплаті цих транспортних послуг безготівковим шляхом на автомобільному транспорті загального користування (тролейбус, трамвай, автобус, маршрутне таксі) в місті Маріуполь заклали фундамент початку повномасштабної інфраструктурної цифрової трансформації цієї галузі в Україні».
Еквайром у проєкті із запуску безконтактної оплати в міському транспорті Маріуполя виступає Альфа-Банк Україна.
«Є зміни, які придумує команда, а є ті, які диктує нам життя. Оплата транспорту карткою — це очевидний крок, який допомагає зробити життя українця простіше. Приємно, коли цей крок можна зробити одними з перших, ще краще, коли він впливає на таку важливу для кожного сферу як комфорт пересування. Ми раді, що така ідея реалізована саме в Маріуполі — по своїх продуктах знаємо, що digital-просунутих користувачів в регіонах не менше, ніж у столиці», — впевнений Андрій Гриценюк, IT-директор Альфа-Банку Україна.
У майбутньому команда міської мобільності Visa сподівається на подальшу оптимізацію транспортних рішень в єдину інтегровану екосистему. Для цього компанія продовжує тісно співпрацювати з урядом і місцевою владою, а також ділитися своїм глобальним досвідом з удосконалення та спрощення платежів у громадському транспорті.
Коментарі