Рада Національного банку України на засіданні у вівторок, 20 квітня, затвердила перерахування 24,434 млрд грн прибутку центробанку у державний бюджет. Це становить 60% від запланованої в держбюджеті суми розміром 33 млрд грн. Про це за результатами засідання розповів голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин у власному акаунті на фейсбуку.
Рада Нацбанку затвердила перерахування до держбюджету майже 24,4 мільярда прибутку НБУ
За даними очільника Ради, решту прибутку — 16,294 млрд грн, або 40% — спрямовано на формування загальних резервів власного капіталу Національного банку.
► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Основні тези із засідання Ради НБУ
Затверджено схвалену правлінням Національного банку консолідовану фінансову звітність НБУ за рік, що закінчився 31 грудня 2020 року, з валютою балансу 1331,57 млрд грн.
За результатами обговорення Рада також затвердила розподіл прибутку Національного банку України за 2020 рік у сумі 40,728 млрд грн за такими напрямами:
- формування загальних резервів власного капіталу Національного банку України — 16,294 млрд грн;
- зобов’язання Нацбанку перед Державним бюджетом України за 2020 рік — 24,434 млрд грн.
Перерахування Нацбанком коштів до Державного бюджету
Крім того, як зазначив Данилишин, під час засідання Рада також розглянула і затвердила представлений правлінням Нацбанку звіт про виконання кошторису адміністративних витрат НБУ за 2020 рік.
Читайте також: Портфель держоблігацій у банках перевищив безпечний поріг — глава НБУ
Голова Ради додав, що за результатами обговорення правлінню Нацбанку рекомендували вжити заходів щодо вдосконалення процесу планування показників кошторису адміністративних витрат НБУ, зокрема в частині економічної доцільності витрат та їх обґрунтованості, використання запланованих коштів і відповідальності учасників кошторисного процесу.
Консолідована фінансова звітність за рік має бути оприлюднена на сторінках офіційного інтернет-представництва Національного банку.
Нагадаємо
Згідно із законом частина прибутку до розподілу, яка підлягає перерахуванню до Державного бюджету, визначається шляхом коригування прибутку, який підтверджений зовнішнім аудитором на:
- суму нереалізованих доходів (зменшується);
- суму нереалізованих доходів попередніх періодів, які стали реалізованими у відповідному звітному періоді (збільшується);
- суму сформованих/розформованих загальних резервів (зменшується/ збільшується).
У 2020 році НБУ перерахував до держбюджету України 42,7 млрд грн прибутку, що на 2 млрд грн, або 4,4%, більше, ніж очікувалося.
Коментарі - 2