Національний банк України відкликав (анулював) ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) у семи фінансових установ. Про це повідомила пресслужба центробанку на сайті.
Низка фінансових компаній добровільно відмовилися від ліцензій — НБУ
Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг НБУ ухвалив такі рішення на засіданні 5 березня 2021 року. Підстави — подані компаніями заяви.
У кого відкликали всі ліцензії
- ТОВ «Фінансова компанія «Анхель»: чотири ліцензії - на надання послуг з фінансового лізингу, на надання послуг з факторингу, на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту, а також на надання гарантій.
- ТОВ «Фінансова компанія «Депт Фінанс»: чотири ліцензії - на надання послуг з фінансового лізингу, на надання послуг з факторингу, на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту, а також на надання гарантій.
- ТОВ «Солтекс Капітал»: одну ліцензію — на надання послуг з факторингу.
- ПТ «Ломбард «Дорадо» Сілін А.С. і К»: одну ліцензію — на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту.
- ПТ «
Каулько О. Б. ,Коршунов Ю. М. «Ломбард Успіх»: одну ліцензію — на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту.
Активи трьох фінансових компаній — ТОВ «Фінансова компанія «Анхель», ТОВ «Фінансова компанія «Депт Фінанс» і ТОВ «Солтекс Капітал» — становили 1,15 млрд грн, або 0,6% від загального обсягу ринку фінкомпаній, станом на 1 жовтня 2020 року.
Активи ПТ «
ПТ «Ломбард „Дорадо“ Сілін А.С. і К» не подавав свою звітність до Національного банку.
У кого відкликали кілька ліцензій
- ТОВ «Фінансова компанія «Модена»: дві ліцензії - на надання послуг з фінансового лізингу та на надання гарантій. У компанії залишилися чинними дві ліцензії - на надання послуг з факторингу та на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту.
- ТОВ «Сіті Фін Альянс»: одна ліцензія — на надання гарантій. Ця фінансова компанія продовжує свою роботу та має чинні ліцензії на інші види діяльності. У неї була відкликана ліцензія виключно на надання гарантій у зв’язку з тим, що фінансова компанія не планувала вести активну діяльність з надання гарантій і не готова до виконання обов’язкових нормативів, які набули чинності з 1 травня 2020 року. Тому фінансова компанія добровільно відмовилася від ліцензії на цей вид діяльності.
Небанківський фінансовий ринок
- На сьогодні небанківський ринок складається зі 190 ризикових (non-life) та 20 лайфових (страхування життя) страховиків, 298 ломбардів (було 301), 316 кредитних спілок (було 318), 144 лізингових компаній (було 143), 976 фінансових компаній (було 969), 65 страхових брокерів.
- На платіжному ринку працюють 37 платіжних систем, створених резидентами, та 13 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.
Раніше
У грудні 2020 року Національний банк нагадав усім фінансовим компаніям-гарантам про необхідність виконання обов’язкових нормативів. Дві третини фінансових компаній-гарантів із 354 ліцензованих не дотримуються вимог нормативів та мають хоча б один невиконаний норматив. Про це свідчать результати поданої фінансової звітності за девʼять місяців 2020 року.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі