Національний банк погодив план припинення банківської діяльності «Розрахунковим центром з обслуговування договорів на фінансових ринках» без припинення юридичної особи. Відповідне рішення правління Нацбанку ухвалило 19 лютого 2021 року, повідомляє пресслужба регулятора.
Розрахунковий центр стане небанківською фінансовою установою
Що передувало рішенню
Передумовою для прийняття цього рішення стало ухвалення 19 червня 2020 року Верховною Радою закону про спрощення залучення інвестицій (№ 738IX).
Законом передбачено нові правила здійснення клірингової діяльності, яку відтепер відокремлено від банківської діяльності, починаючи з 1 липня 2021 року.
Відмова від ліцензії
Враховуючи це, Розрахунковий центр, який наразі є банківською установою, що здійснює клірингову діяльність, має трансформуватися з банку в небанківську фінансову установу, відмовившись від банківської ліцензії.
3 лютого 2021 року загальні збори акціонерів Розрахункового центру прийняли рішення про припинення здійснення банківської діяльності без припинення юридичної особи з 1 липня 2021 року.
Національний банк погодив такий план припинення та зобов’язав банк не пізніше п’ятого числа кожного місяця подавати до НБУ звіт про стан виконання плану припинення.
У межах зазначеного плану Розрахунковий центр повинен виконати всі свої зобов’язання, пов’язані з банківською діяльністю, провести остаточні розрахунки з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, закрити поточні та кореспондентські рахунки. Розрахунковий центр не є учасником жодної з платіжних систем та не має наміру здійснювати діяльність як платіжна організація платіжних систем. В установи немає відокремлених підрозділів.
Розрахунковий центр має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на здійснення клірингової діяльності.
Чим займатиметься центр
Після трансформації Розрахунковий центр продовжить здійснювати відповідну професійну діяльність на ринках капіталу без жодних закріплених законом монопольних повноважень.
Також Розрахунковий центр продовжить облік грошових коштів учасників ринку в Національному банку, що підтверджує безпечність і надійність розрахунків у майбутньому.
Коментарі - 3
И даже сейчас из более чем 70 укрбанков, около десятка ежеквартально генерят убытки, а значит формально формируют очередь на вылет — а добровольно или принудительно, жизнь покажет…