Обсяг вкладень банків в ОВДП у 2020 році перевищив портфель кредитів в економіку. Це випливає з річної звітності, оприлюдненої НБУ .
Банки дали в борг державі вже більше, аніж бізнесу
За підсумками 2020 року вітчизняні банки наростили вкладення в ОВДП на 55% — до 518,6 млрд грн. Тоді як портфель кредитів юридичним особам у гривневому еквіваленті зріс лише на 6,6% — до 447,1 млрд грн.
Держбанки рулять
Найбільшими власниками держборгу традиційно є банки з державним капіталом, які тримають 77% загальносистемного портфелю ОВДП.
Читайте також: Які банки купили найбільше ОВДП
Так, на початок поточного року портфель ОВДП на балансі Приватбанку перевищив 195 млрд грн (+55 млрд грн за 2020 рік), що становить майже половину чистих активів найбільшої фінустанови країни.
Аналогічну політику проводить Ощадбанк, який накупив ОВДП більш ніж на 105 млрд грн (+22 млрд в 2020 році). Це також складає майже половину його чистих активів.
Понад 100 млрд грн ОВДП на двох тримають також державні Укрексімбанк та Укргазбанк.
Бізнесмени дали вчетверо більше
Банки з іноземними та вітчизняними власниками інвестували в ОВДП приблизно порівну. Але найбільше портфель ОВДП у 2020 році наростили банки з українськими власниками — майже в чотири рази — до 59,6 млрд грн.
Найбільший портфель після держбанків — у ПУМБ, який підконтрольний Рінату Ахметову — 13,8 млрд грн.
Майже 11,5 млрд грн на двох державі позичили банки Сергія Тігіпка — Таскомбанк і Універсал Банк, наростивши вкладення в ОВДП у 10 разів.
Читайте також: Фізособи продовжують скуповувати ОВДП. Обсяг портфеля зріс на 400 мільйонів
Іноземці приросли вдвічі
Портфель ОВДП банків з іноземним капіталом на початок року склав 56,7 млрд грн, збільшившись за рік майже вдвічі.
Трійка лідерів виглядає так: Райффайзен Банк Аваль — 11,8 млрд грн, Альфа-Банк (Україна) — 11,3 млрд грн і Сітібанк (Україна) — 9,2 млрд грн.
Навіщо банкам ОВДП
Як відомо, ОВДП приваблюють банкірів непоганим заробітком при мінімальному рівні ризиків. Це — ідеальний ліквідний актив для вигідного розміщення короткострокових ресурсів. Держоблігації також хороший варіант диверсифікації банківських активів. Однак в умовах дефіциту якісних позичальників на фоні значного припливу ресурсів, ОВДП є мало не безальтернативним напрямом інвестицій для вітчизняних банків.
Коментарі - 42
это радует, зачем финансировать биз, когда есть пирамида?
интересно, это все еще не дошло до зеленой влады? ой не верю, что там все тупые.
Принцип разделения властей? Не, не слышали.
Нормальный премьер и главный банкир должны делать то, что принесет пользу стране. Не глядя на рейтинги и указания людей у которых в голове туман.
Они — одна команда. имеющая монобольшинство во власти. и сядут они — вместе.
Его выгнали потому что нужно было своим пацанам место расчистить.
у государства земли нет — ее распаевали еще в 90-е.
та что у государства осталась — это мусорки, военные полигоны и т. п. то что никому и даром не нужно.
Ничего страшного в этом нет…
Они ведь не вывозят вагонами чёрнозем за пределы страны.
какая вам сейчас разница кто обрабатывает поле за вашим городом? Спиридонов, Косюк или Бахматюк? никакой
Какая вам разница?
цены не выровняются — чтобы везти туда нужно платить пошлины, погрузки-разгрузки, транспортировки… Но в целом — цены везде одинаковые уже давно. Есть просто куча местных факторов.
и земля давно у них в долгосрочной аренде.
никакого ограничения на площадь земель в аренде у них нет. У бахматюка — 600 000 гектаров. у нибулона — 300 000 гектаров.
зачем возится с какими-то банротствами и банками? И причем здесь все это к дефолту государства, о котором вы писали?
А чего вы решили, что земля, которую обрабатывают наши жулики-«аграрии» в их собственности?
Они арендуют за гроши.
И именно потому против рынка с/х земли, т.к. иначе собственники вместо сдавать свои паи, смогут их продать тому, кто даст подходящую цену.
Про «високi вiдсоткi» — сказка для дураков.
Доходность украинского агробизнеса — 200−300%.
Это на подсолнечнике, который истощает землю.
А ризик?
тому не треба байки розповідатти про 200300%. В нормальний рік вийде 20−25%. А в неурожайний — збитки. Я вже мовчу про тваринництво.
Главный вопрос — зачем?
1000 долларов в 1992 — это не так много. Ну жигули бы старые купили. и что?
Акції номіновані в гривні. Фактично відбувалась девальвація не тільки вартості гривні, а і вартості основних фондів. Приклад 2008 рік курс долара (акції) — 4 грн. У вас 1000 дол. Ви купите 250 акцій. Після девальвації курс долара 8 грн, на піках доходило до12 грн. Але вартість основних фондів залишилась 4 грн. Якщо ви в валюті, то ви купите підприємство в 2−3 раза дешевще. Переоцінка основних фондів відбувається значно пізніше. Тому ви отримаєте профіт. А гра з ОВДП — це легалізація офшорів з покупкою валютних ОВДП
замените акции на вашу квартиру.
вы уверены что при девальвации вы будете продавать ее по вчерашней гривневой цене, а не пересчитаете по сегодняшнему доллару?
стоимость основных фондов не имеет никакой связи с ценой акций — это раз.
вы уверены что вам вообще будут эти акции продавать? а почему? Ну сходите к Коломойскому и потребуйте чтобы он вам акции свои продал. по нереальному курсу… Забавно мне будет посмотреть на это…
Подивіться на графіки акцій і все побачите самі.
Шукати вам не буду.
Вы мне лучше найдите — сколкьо иностранцев пришли и скупили акции у наших олигархов в 2008 году. Ну когда курс обвалился и все подешевело.
или вот в 2015 году. Когда курс в 3 раза обвалился.
https://bitnovosti.com/2018/12/11/venesuela-nachnet-prodavat-neft-za-petro-so-sleduyushhego-goda/
Крипто називається «Петро». До нафти немає ніякого відношення!
росія хоче продавати нафту за рублі, щоб підтримати рубль. Ну, а Венесуела вирішила використовувати Петро для розрахунків. Петро немає ні якої нафтової забезпеченості
Я читаю новости, в которых пишут о выпуске Венесуэлой крипты с названием «Petro» и которая по заверению правительства обеспечена залежами сырой нефти, подконтрольными правительству Венесуэлы.
Зачем вспомнили ещё и РФ — ума не приложу…
https://crypto-fox.ru/currency/el-petro-ptr/amp/
так лучше?
«Announced in December 2017, it is supposed to be backed by the country’s oil and mineral reserves,»
«Venezuelan president Nicolás Maduro announced the petro in a televised address on 3 December 2017, stating that it would be backed by Venezuela's reserves of oil, gasoline, gold, and diamonds.[8][9]»
that it would be backed by Venezuela’s reserves of oil, gasoline, gold, and diamonds.[8][9]
він може тільки хотєлку чесати