Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Промінвестбанку та скасував ухвалу Госпсуду м. Києва від
Верховний Суд зняв арешт з акцій та майна Промінвестбанку
Суть скарги
Ухвалою Госпсуду від
Товариство «Крим Дівелопмент» пов’язують із Ігорем Коломойським та його партнерами. Це одна із компаній «приватівців», які на підставі рішення Арбітражного суду Гааги стягують з РФ компенсацію за нерухомість, відібрану в них у Криму після анексії пів острова Росією.
Перебіг подій
Історія стягнення акцій Промінвестбанку почалася в травні 2018 року. Гаазький суд постановив, що Росія має відшкодувати декільком українським компаніям збитки за анексію Криму в розмірі $159 млн.
Позов подали ексголова Приватбанку Олександр Дубілет і 18 компаній, пов'язаних з ексвласниками Промінвестбанку або Приватбанком, у т. ч. ПрАТ «Фортуна».
У вересні 2018 року Київський апеляційний суд арештував акції Промінвестбанку на виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ компенсацій за українські активи в Криму.
Після цього Державна виконавча служба виставила 99,7726% акцій Промінвестбанку на аукціон.
Торги з продажу Промінвестбанку мали пройти 11 лютого 2020 року на біржі ПФТС. Стартова ціна лоту була знижена вдвічі порівняно з ціною на першому аукціоні — до 266,05 млн грн. Попередні два аукціони не відбулися через відсутність покупців.
Проте в той самий день Окружний адмінсуд Києва заборонив продаж 99,7% акцій Промінвестбанку.
2 березня Стокгольмський арбітраж знову заборонив продаж акцій Промінвестбанку — української «дочки» російського ВЕБ.РФ.
Однак біржа ПФТС повідомила,
Читайте також: НБУ дозволив Тігіпку купити фінкомпанію Фортіфай, власника Промінвестбанку
У жовтні — листопаді 2020 року АМКУ і НБУ надали дозволи компанії Сергія Тігіпка на придбання ФК «Фортіфай». У планах Тігіпка, про які він публічно заявляв, було переведення робочих активів Промінвестбанку в Таскомбанк.
Нацбанк повідомив, що отримав від Сергія Тігіпка пакет документів для узгодження купівлі Промінвестбанку.
Що відомо про власників ПІБу та їхні позови
У даних НБУ
У вересні минулого року шостий апеляційний адмінсуд не задовольнив апеляційну скаргу ВЕБ. РФ на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від
Читайте також: Ощадбанку повернули доступ до понад $1,3 мільярда за втрати в Криму
14 січня 2021 року Верховний Суд вчергове відмовився задовольнити скаргу ВЕБ. РФ на ухвалу Київського апеляційного суду від
Натомість Верховний Суд погодився з висновком Київського апеляційного суду, зауваживши, що вжиття забезпечувальних заходів призвело б до зупинення виконання рішення Гаазького арбітражного суду від 02.05.18, яким було задоволено позов низки компаній, пов’язаних з Коломойським та його партнерами.
Що відомо про стан Промінвестбанку
- Промінвестбанк зафіксував за підсумками 2020 року збиток у розмірі 451,5 млн грн.
- Заявлений банком показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу
на 01.01.21 становить 26,72% (вимога НБУ — не менше 10%). Разом з тим ПІБ порушив цілу низку нормативів центробанку. - У третьому кварталі 2020 року Промінвестбанк списав непрацюючі кредити на 13,85 млрд грн.
- За розміром загальних активів банк станом
на 01.12.2020 посідає 8-у позицію серед 20 банків, що належать іноземним банківським групам.
Читайте також: Банки, які за підсумками 11 місяців 2020 року отримали збиток
Коментарі - 2
Он ВЭБ вообще-то.
«Минфин», найми корректора!