Від початку роботи інтернет-магазину нумізматичної продукції Нацбанку з 4 січня 2021 року його відвідало понад 1 млн осіб. Було оформлено близько 4 тис. замовлень на майже 111 тис. монет. Такі дані надала пресслужба НБУ на запит «Мінфіна».
З початку роботи інтернет-магазину нумізматики НБУ його відвідало понад 1 мільйонів осіб
Які монети найпопулярніші
Переважна більшість замовлених монет — з недорогоцінних металів. Найпопулярніші з них — монети спеціального випуску номіналом 10 грн із серії «Збройні Сили України»:
- «100-річчя створення Українського військово-морського флоту»;
- «День пам`яті полеглих захисників України»;
- «Державна прикордонна служба України»;
- «Повітряні Сили Збройних Сил України»;
- «КрАЗ-6322 „Солдат“».
Середня вартість одного замовлення становила близько 1 тис. грн.
Звідки були відвідувачі
Статистика інтернет-магазину свідчить, що найбільше відвідувачів — користувачі з України.
Лідерство тримають нумізмати м. Києва (46,3% від загальної кількості користувачів), Львівської (5,6%), Дніпропетровської (5,4%), Харківської (4,6%) та Київської областей (3,8%).
Сайт також відвідували з Польщі, США, Німеччини, Австрії, Канади, Великобританії, Нідерландів та ін.
Що сталося на початку роботи магазину
Національний банк України спостерігав значний ажіотаж у перший день роботи сайту 4 січня 2020 року. Кількість користувачів і замовлень цього дня перевищили всі прогнози у декілька разів.
«Нацбанку навіть довелося на деякий час тимчасово призупинити прийом нових замовлень в інтернет-магазині, щоб забезпечити його перехід на більш потужні сервери. Зараз наш інтернет-магазин знову приймає замовлення, але водночас він працює з неповним переліком нумізматичної продукції та з деякими технічними обмеженнями, оскільки ми здійснюємо перевірку його функціональності після відновлення роботи. Про закінчення перевірки буде повідомлено додатково», — зауважили фахівці пресслужби регулятора.
Читайте також: Нацбанк продав на аукціоні пам’ятних монет та сувенірної продукції майже на 800 тисяч
Довідково
Україна започаткувала власну нумізматичну програму в 1995 році. За цей період Національний банк України розбудував власне монетне виробництво — Банкнотно-монетний двір, створив школу художників-медальєрів, увів в обіг понад 850 пам’ятних монет України загальним тиражем близько 16,5 млн шт.
Щороку Національний банк України вводить в обіг у середньому до 40 пам’ятних монет, що випускаються в 32 серіях про історію і традиції українського народу, природу, досягнення, міста, пам’ятки архітектури і головне — видатних людей.
Найголовнішими принципами є забезпечення високих стандартів карбування монет та художнього втілення ідей. Пам’ятні монети випускаються за серіями, частина з яких є обмеженою за кількістю, зокрема «Княжа Україна», «Герої козацької доби», «Гетьманські столиці», «Літаки України», «Славетні роди України», «Дитячий зодіак», «Античні пам’ятки України», «Області України» тощо.
Нагадаємо, що монети нових випусків ще можна придбати через банки-дистриб'ютори — Ощадбанк, Укргазбанк, Радабанк і Таскомбанк.
Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 13
О таком наверное лучше было не писать: что не показывать насколько бесполезным оказался этот интернет-магазин.
Единственно что интересно, какой процент покупателей был среди «Сайт также посещали из Польши, США, Германии, Австрии, Канады, Великобритании, Нидерландов и др.»
Средняя стоимость одного заказа составила около 1 тыс. грн.
Согласен не 111 млн, а 4 млн. Но при этом за несколько часов, как Вы говорите. Тоже не плохо.
заниматься интернет-торговлей — разумным и правильным…
С одной стороны, часть функций регулятора, таких как Bank-ID, регулятор сбагрил с себя и «перевесил» на государственный Ощадбанк, который в свою очередь планирует приватизировать и таким образом отдать функционал Bank-ID в частные руки, хотя первоначально был против разворачивания на базе частного банка Приватбанк и его системы Приват24 полноценного Bank-ID.
С другой стороны, украинские банки многие годы успешно занимались продажей нумизматической продукции НБУ, а теперь эту торговую функцию регулятор банковского рынка взвалил на себя любимого, что не свойственно работе ни одного рыночного регулятора…
Хотел прикупить там брекзитовых пенни с доставкой в Украину, но то был позапрошлый новый год и Брекзит опять отложили.
«В Великобритании их Монетный двор усмешно торгует монетами.»
В отличие от Украины и украинского банковского регулятора — НБУ,
в Великобритании регулятором банковского рынка является —
Управление по финансовому регулированию и надзору
Financial Services Authority (FSA), но не Монетный двор.
Всё один-в-один как в монологе Райкина,
озвучившего со сцены текст Жванецкого «Дефицит»…
Представь себе, исчез дефицит.
Я пошел в магазин, ты пошел в магазин, мы его не любим — он тоже пошел в магазин.
Ты купил, я купил, мы его не любим — он тоже купил. Все купили.
Все ходим скучные, бледные, зеваем. Завсклад идет — мы его не замечаем. Директор магазина — мы на него плюем! Товаровед обувного отдела — как простой инженер! Это хорошо? Это противно!
Пусть будет изобилие, пусть будет все! Но пусть чего-то не хватает!
Вот умные головы в недрах НБУ и решили — пусть будет дефицит нумизматической продукции и возможность его купить пересичному только в одном месте — у НБУ…
Миллиардов. Долларов. За день.