28 грудня 2020 року уряд погодив низку заходів, спрямованих на додаткову підтримку малого та середнього бізнесу (МСБ) в умовах карантину. В тому числі, вніс зміни до програми доступних кредитів 5−7-9%. Про це повідомили на сайті Міністерства фінансів України.
Кабмін ухвалив чергові зміни до держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%»
Такі зміни, ініційовані Мінфіном, уряд затвердив постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28».
Як змінилася державна програма «Доступні кредити 5−7−9%»
- Програма поширилася на середній бізнес з річним доходом до € 20 млн.
- Лібералізувалися умови кредитів:
- термін кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років;
- відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12 місяців;
- зменшився перший внесок в реалізації інвестиційного проекту — 10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів.
3. Пом’якшилися умови рефінансування кредитів: забезпечення збереження фонду оплати праці — зменшення до 50%, чисельності персоналу — до 50% (станом на 1 березня 2020 року).
4. Для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановили компенсацію до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів. Після їх скасування продовжується компенсація на рівні 3% річних. Для кредитів рефінансування встановили компенсацію до 3% річних після 31 березня 2021 року.
5. З'явилася можливість поєднати державну підтримку за програмою «Доступні кредити 5−7−9%» з держпідтримкою, яку надають місцеві держадміністрації та органи місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку МСБ за рахунок місцевих ресурсів.
Читайте також: Кабмін змінив умови програми «Доступні кредити 5−7−9%»
Предісторія та результати
Нагадаємо, що 11 листопада 2020 року Кабмін прийняв рішення про додаткове посилення протиепідемічних заходів, зокрема у січні 2021 року.
Внаслідок цього суб'єкти мікро, малого та середнього бізнесу в період карантину потребують посиленої підтримки. Мінфін запропонував удосконалити державну програму «Доступні кредити 5−7−9%».
Доповнена програма передбачає кредитування МСБ з фінансовою державною підтримкою підприємців незалежно від сфери їх діяльності.
Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 23-ма банками.
- Станом на 28 грудня 2020 року кількість заявок на участь у програмі вже склала 58 374 шт. — на загальну суму 69 млрд грн.
- З моменту старту програми підписали 7 158 кредитних договорів — на загальну суму 16,5 млрд грн.
Коментарі - 1
А кредитные деньги наш бизнес или выведет на офшоры, или накупит валюты подддевальвацию гривны.
Все, как в 2014 м году.