27 листопада 2020, 17:21 Читать на русском

Перемовини по Brexit знову призупинилися. Поки що до 1 січня

Експертна оцінка Європейського Союзу щодо того, надавати британським банкам та іншим фінансовим компаніям доступ на європейський ринок чи ні, не будуть готові до кінця року. Про це пише Reuters.

Перемовини по Brexit знову призупинилися. Поки що до 1 січня
Фото: zik.ua

Брюссель бере паузу

«Європейська комісія повідомила країнам — членам 26 листопада, що рішення про еквівалентність не будуть готові до 1 січня», — повідомив дипломат ЄС, який брав участь у закритому брифінгу.

На даний момент зусилля перегомовників по Brexit зосереджено на укладенні угоди про вільну торгівлю. Фінансові послуги не є частиною поточних перемовин щодо угоди про вільну торгівлю, але обробляються окремо в межах системи еквівалентності.

Безперешкодний доступ Великобританії на ринок ЄС відповідно до домовленостей про перехідний період після Brexit закінчується 31 грудня, в результаті чого лондонський City виявиться відрізаним від свого найбільшого клієнта.

Щорічний обсяг угод між City і ЄС становив трохи менше $35 млрд.

Брюссель надав тимчасові еквівалентні похідні інструменти для клірингових палат у Лондоні, але за відсутності еквівалентності банки ЄС з січня також повинні припинити використовувати платформи у Великобританії для торгівлі свопами та акціями, номінованими в євро.

Нагадаємо

Оцінка еквівалентності мала бути завершена ще до кінця червня. Тепер, за словами учасників перемовин, оцінка еквівалентності і встановлення правил функціонування фінустанов Великобританії та ЄС залежать від того, чи відбудеться прорив у перемовинах щодо угоди про вільну торгівлю.

Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама