Національний банк України 26 листопада 2020 року випустив нову сувенірну неплатіжну банкноту, присвячену Герою України, першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку.
Національний банк випустив нову сувенірну банкноту (відео)
![Національний банк України 26 листопада 2020 року випустив нову сувенірну неплатіжну банкноту, присвячену Герою України, першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку.](/img/2020/56184682/1a17bc4212b8e93eba794caac52577c6.jpeg?1606382323)
Що відомо про банкноту
«Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України» – це перша українська сувенірна банкнота з вертикальним дизайном
Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Захисні елементи
Сувенірна банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (під час зміни кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються переходи від зеленого кольору до синього).
Банкнота виготовлена на папері з водяним знаком (зображення земної кулі з материками).
Розміри сувенірної банкноти 80×170 мм, тираж – 50 000 штук (зокрема 40 000 у сувенірній упаковці).
Де купити банкноту
Придбати сувенірну банкноту «Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України», яка не є платіжним засобом, можна буде в пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів.
Довідково
Леонід Каденюк 1997 року здійснив політ на американському космічному шатлі «Колумбія» (місія STS-87) у складі міжнародного екіпажу. Український космонавт-дослідник виконав широкий спектр робіт у рамках спільного українсько-американського експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст і розвиток вищих рослин.
Коментарі - 2
вопрос НБУ — когда вы начнете чеканить золотые монеты которые былы бы и платежным средтвом? например монету в 5000 или 10000 гривен. Это был бы очень интересный инвестиционный и при этом легкоконвертируемый инструмент, чем не забота о гражданах страны и стабильность курса гривны появится.