Приватбанк завершив третій квартал 2020 року з прибутком 21,3 млрд грн. Про це повідомила пресслужба банку. За підсумками першого півріччя року прибуток банку становив 14,1 млрд грн.
Приватбанк отримав за третій квартал прибуток 21,3 мільярда
Звідки гроші
Збільшення прибутку банку було забезпечено насамперед зростанням комісійних доходів.
Відновлення ділової активності у третьому кварталі дозволило Приватбанку збільшити обсяг чистих комісійних доходів у порівнянні з другим кварталом на 29% — до 13 млрд за підсумками 9 місяців року.
Читайте також: Прибутковість банків у 2020 році нижча, ніж у 2019 року — НБУ
Чистий процентний дохід, зважаючи на відчутне зниження відсоткових ставок за кредитами малому та середньому бізнесу, у третьому кварталі залишився на рівні попереднього кварталу та за підсумками 9 місяців року становить 15,9 млрд грн.
Всього від обслуговування клієнтів та виконання банківських операцій за 9 місяців 2020 року банк отримав 19,0 млрд грн прибутку. Інша частина прибутку – результат впливу макроекономічних та інших факторів.
Рейтинг стійкості банків за підсумками 2 кварталу
Так, зміни в світовій економіці та економіці України обумовили збільшення результату від облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації. Результат цього сегменту за 9 місяців склав 18,4 млрд грн.
Одночасно переоцінка цих облігацій частково нівелює від’ємний вплив на результати банку коливань валютних курсів, що за 9 місяців 2020 року обумовило — 7,5 млрд грн збитків.
В 3 кварталі 2020 року банк продовжив формувати страхові резерви під можливі збитки внаслідок дії пандемії коронавірусу, але основна частина таких резервів була сформована в 1 півріччі.
Раніше повідомлялося
Національний банк представив результати роботи банків за 8 місяців 2020 року (січень-серпень).
У першій десятці найприбутковіших банків за підсумками 8 місяців:
- Приватбанк — прибуток склав 18,4 млрд грн;
- Ощадбанк — 4,44 млрд грн;
- Райффайзен Банк Аваль — 2,7 млрд грн;
- ПУМБ — 1,85 млрд грн;
- ОТП Банк — 1,13 млрд грн;
- СІТІбанк — 923 млн грн;
- Укрсиббанк — 893 млн грн;
- Альфа-Банк — 773 млн грн;
- Укргазбанк — 680 млн грн;
- Креді Агріколь — 603 млн грн.
Загалом за січень-серпень платоспроможні банки України отримали 33 млрд грн чистого прибутку, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Всього прибутковим був 61 банк з 74 діючих банків.
Платоспроможні українські банки отримали чистого прибутку: в 2019 році — 59,634 млрд грн; в 2018 році — 21,7 млрд грн.
У 2017 році серед 82 функціонуючих банків 19 були збитковими, в 2020 році — 17 збиткових з 75 діючих на ринку.
Збільшити прибуток від депозиту можна завдяки бонусу від «Мінфіну»
Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 5
Сейчас братья Суркисы домучают суды получат от Привата свои депозиты с процентами, затем Боголюбов при помощи ОАСК и волчьих судей отсудит себе 33,25% акций Приватбанка, затем подтянется Беня и отсудит свой процент акций…
Так что на продажу если и останутся какие-то копейки, то никто из умеющих думать инвесторов их покупать не будет…
Получается, что Минфин платит Привату процентный доход по ОВГЗ а Приват большую сумму этих процентов сливает НБУ в качестве оплаты процентов по кредитам рефинансирования.
Жаль, что и редакция и читатели обращают своё внимание только на одну сторону медали — выплата Минфином процентов по ОВГЗ, которыми был докапитализирован Приватбанк. А вот на обратную сторону медали — обслуживание кредитов рефинансирования НБУ, почему-то не обращают внимания.