Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) до колишніх топ-менеджерів неплатоспроможного Дельта Банку. Про це пише Finbalance.
Суд не став розглядати позов ФГВФО до екстопів Дельта Банку на 20 мільярдів
Суть судової справи
Суд залишив без змін рішення Господарського суду Києва і постанову Північного апеляційного госпсуду, якими було задоволено заяву колишніх топ-менеджерів збанкрутілого Дельта Банку.
В результаті суд залишив без розгляду позов ФГВФО про відшкодування шкоди на 19,83 млрд грн.
Серед відповідачів по цій справі — в тому числі, екс-голова наглядової ради Дельта Банку, його колишній мажоритарний акціонер Микола Лагун, а також екс-члени правління і наглядової ради фінустанови Олена Попова, Віталій Масюра, Фіглус Марцин, Ярослав Порохняк та ін.
Фонд гарантування мотивував свій позов тим, що Дельта Банк в особі керівництва в 2012-2015 роках здійснював «економічно невиправдану ризикову діяльність з проведення активних операцій кредитування позичальників-юридичних осіб з надмірною концентрацією, без належного забезпечення, а також в інтересах власників банку».
Читайте також: ФГВФО продав головний офіс Дельта Банку вдвічі нижче за стартову ціну
Передісторія
У 2015 році найбільшими акціонерами Дельта Банку були Микола Лагун (70,61% акцій) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,39%).
Дельта Банк визнано неплатоспроможним 2 березня 2015 року, тоді ж в банк була введена тимчасова адміністрація.
У жовтні 2015 року у Дельта Банку відкликали банківську ліцензію та почали процедуру ліквідації, а в квітні 2016 року Фонд гарантування вкладів оголосив про безпосередній продаж майна банку.
За даними ФГВФО, за 2012-2013 роки з банку вивели близько 4,5 млрд грн.
18 липня 2019 року Фонд гарантування вкладів подав позов проти Лагуна, його майно було заарештовано.
У червні поточного року ФГВФО анонсував заключну серію аукціонів з продажу майна Дельта Банку. Пул активів оцінили в 64 млрд грн.
31 серпня 2020 року ФГВФО продав пул активів банку за 46,1 млн грн.
У серпні колишньому власнику Дельта Банку повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків.
В Україні Миколі Лагуну належали Дельта Банк, Омега Банк, Астра Банк і Кредитпромбанк, а також білоруський Дельта Банк. Всі вони перебувають у стані ліквідації, за винятком Астра Банку, який був проданий Фондом гарантування вкладів новому власнику.
Коментарі