Російський Сбербанк як єдиний акціонер українського дочірнього банку вирішив відмовитися від розміщення додаткових емісій його акцій за рахунок внесення в його капітал 4,3 млрд грн, або $152 млн. Про це повідомив український банк у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку України.
Український Сбербанк мали докапіталізувати на $152 мільйони. Але відмовилися
«АТ “Сбербанк" повідомляє, що 7 жовтня 2020 року єдиним акціонером банку – ПАТ «Сбербанк» – прийнято рішення… про відмову від емісії акцій банку у кількості 4 млрд 300 млн штук за рахунок додаткових внесків (у формі грошових коштів) на загальну суму 4 млрд 300 млн грн», – йдеться в оприлюдненій інформації.
Читайте також: Нормативи НБУ по кредитному ризику порушують 12 банків
Стисло
Сбербанк зареєстровано НБУ 15 червня 2001 року. Сьогодні він є 100% дочірнім банком ВАТ «Ощадбанк» — найбільшого банку в Російській Федерації та СНД. Є правонаступником усіх прав і зобов'язань ЗАТ «Комерційний банк НРБ-Україна», ЗАТ «Банк НРБ», ЗАТ «Дочірній Банк Сбербанку Росії», ВАТ «Дочірній Банк Сбербанку Росії», ВАТ «Дочірній Банк Сбербанку Росії».
Станом на 1 вересня поточного року статутний капітал банку становить 24,065 млрд грн, прибуток на цю саму дату — 352,247 млн грн. За перше півріччя 2020-го банк закрив 13 своїх відділень — 93 зі 106.
Як Сбербанк продавали
Національний банк України повідомив, що 23 квітня 2020 року НБУ стало відомо про продаж Центробанком РФ 50% + 1 акцій дочірнього банку Сбербанку Росії Мінфіну РФ. Відповідно в українському Сбербанку змінився кінцевий власник. Угода з продажу Сбербанку уряду РФ повинна була бути узгоджена з Нацбанком України, оскільки передбачала зміни кінцевого власника української «дочки» Сбербанку, заявили в українському центробанку.
НБУ пригрозив вжити заходів щодо «дочки» Сбербанку на фоні купівлі російським урядом у Банку Росії контрольного пакету акцій Сбербанку. Український регулятор заявив про три порушення з боку нового кінцевого власника банку — російського уряду:
- уряд Росії не повідомив у Національний банк України за три місяці до набуття істотної участі в «дочці» Сбербанку в Україні — АТ «Сбербанк» — про такий намір;
- не погодив з Національним банком придбання істотної участі в дочірньому банку;
- не подав до Національного банку копію договору, на підставі якого відбувся перехід права власності на акції.
У зв'язку з цим НБУ направив запити Міністерству фінансів Росії і Сбербанк з вимогою надати пояснення і відповідні документи, а також повідомив їм про правові наслідки порушення українського законодавства.
«Національний банк дасть правову оцінку і розгляне питання про застосування заходів впливу у визначеному законом порядку», — йшлося в повідомленні.
Коментарі - 6
(сарказм)
Но АО «СБЕРБАНК» - украинский коммерческий банк и возможно, вскоре сократит своё имя до «Сбер».
Вообще остались еще украинские банки?
А слово «Россия» потребовали убрать сами украинские законодатели.