З липня 2020 року запрацювала комерційна модель системи BankID НБУ.
Про це повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.
BankID: з липня запрацювала комерційна модель системи
Що вона передбачає
Для комерційних абонентів запрацював єдиний тариф — 20 гривень. Сервіс адміністративних і державних послуг не тарифікується.
У Нацбанку пояснюють, що учасник системи, який, наприклад, на власному сайті пропонує послуги, що потребують підтвердження особистих даних користувача, оплатить цю вартість банку, який передасть йому необхідні дані через Систему BankID НБУ.
Важливо, що дані передаються виключно за ініціативою і згодою клієнта.
Переваги BankID для банків
Крім фінансової мотивації, банки мають й інші причини приєднуватися до Системи BankID НБУ.
З одного боку, підвищується лояльність клієнта до банку, який пропонує новий і потрібний сервіс, з іншого, це сприяє більшому поширенню банківських послуг серед населення.
У НБУ зазначають, що активний інтерес до системи BankID НБУ зараз виявляють небанківські фінансові установи.
Читайте також: Віртуальний фейс-контроль. Кому і куди відкриває доступ BankID
Наголошується, що незабаром через Систему BankID НБУ стане доступним і дистанційне відкриття банківських рахунків — дуже очікувана послуга на банківському ринку.
Які банки підключені до BankID
Національний банк почав реалізацію проекту BankID НБУ в 2015 році.
Зараз до системи підключені 42 учасники: 18 банків (Приватбанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, ПУМБ, Monobank, OTP Банк, А-Банк, банк Альянс, банк Форвард, банк Південний, Кредобанк, Радабанк, Мотор-банк, банк Восток, Ідея Банк, Акордбанк, Асвіо Банк і Конкорд Банк і 24 небанківських установ (портали послуг).
Що ще відомо
- Згідно з даними НБУ за січень-травень 2020 року в Системі BankID НБУ провели майже 1,5 млн успішних електронних ідентифікацій, а за весь 2019 рік — 300 000.
Коментарі